2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Młodzi radni rozpoczęli piątą kadencję

OlsztynMłodzi radni rozpoczęli piątą kadencję

Po dwuletniej przerwie obrady wznowiła Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna. Podczas pierwszego posiedzenia wybrane zostały najważniejsze organy rady.

reklama

Młodzieżowa Rada Miasta została powołana decyzją olsztyńskich rajców w październiku 2003 roku. W jej skład wchodzi młodzież z publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ze stolicy Warmii i Mazur.

– Jest mi niezwykle miło, że mogę przywitać w murach ratusza przedstawicieli olsztyńskiej młodzieży, najlepszych z najlepszych, bo cieszących się zaufaniem swoich rówieśników – mówił podczas inauguracyjnego posiedzenia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Powołanie Rady to kolejny etap uspołeczniania procesu kierowania miastem. Rada jest miastu potrzebna, bo jest głosem Waszego pokolenia. Pokolenia, które już za kilka, czy kilkanaście lat, będzie kierować rozwojem Olsztyna.

reklama

W Radzie V kadencji zasiada 25 młodzieżowych rajców z 15 szkół. Nie wszystkie placówki wzięły  udział w wyborach. Podczas pierwszego posiedzenia radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybrali m.in. prezydium rady. Przewodniczącym został Konrad Zacharski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

– Działam aktywnie w swojej szkole i na pewno tak będzie także tutaj – mówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyna. – Naszym zadaniem jest działać na rzecz młodzieży i tym będziemy się zajmować najlepiej, jak umiemy.

reklama

Wśród najważniejszych zadań MRM jest upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększanie aktywności młodych ludzi, kształtowanie poczucia odpowiedzialności w zakresie spraw dotyczących samorządu lokalnego czy zapewnienie uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na sposób i jakość ich życia. Te cele są realizowane poprzez m.in. inicjowanie działań dotyczących młodzieży w mieście, organizowanie imprez kulturalnych, sportowych i wspieranie innych rodzajów aktywności młodzieży czy koordynowanie i inspirowanie inicjatyw młodych ludzi.

– To będzie ważny głos młodego, olsztyńskiego pokolenia – mówi opiekun MRM, Robert Szewczyk. – Pierwszych stanowisk jeszcze nie ma. niemniej już spotykałem się z tą młodzieżą i mam pewność, że pomysłów nie zabraknie.

Kadencja Rady trwa dwa lata. Sesje są zwoływane raz na trzy miesiące, z wyjątkiem wakacji letnich i ferii zimowych.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mieszkaniec
6 kwietnia 2022 21:39

Rośnie nowa kadra darmozjadów.

Popularne
Ogłoszenia