12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Ukraińcy mogą jeździć bezpłatnie komunikacją miejską do 31 maja

OlsztynUkraińcy mogą jeździć bezpłatnie komunikacją miejską do 31 maja
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do 31 maja Ukraińcy mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami w Olsztynie. Do 30 kwietnia przedłużono możliwość przejazdów pociągami regionalnymi na Warmii i Mazurach – podali w piątek przewoźnicy lokalni.

reklama

Jak poinformował rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu ZDZiT w Olsztynie Michał Koronowski, do 31 maja obowiązuje uchwała olsztyńskiej rady miasta w sprawie bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy.

Osoba, które chce skorzystać z takiego uprawnienia, musi podczas kontroli przedstawić dokument – np. paszport potwierdzający obywatelstwo. Nie musi posiadać pieczątki o tym, że przyjechała do Polski po 24 lutego.

reklama

Rzecznik nie wykluczył, że termin o bezpłatnych przejazdach dla Ukraińców zostanie wydłużony.

Ukraińcy mogą zatem podróżować za darmo w Olsztynie autobusami i tramwajami oraz korzystać z linii miejskich łączących Olsztyn z sąsiednimi gminami – Stawigudą, Olsztynkiem, Dywitami, Purdą i Barczewem.

Żona kazała mężowi wywieźć śmieci do teściowej, ten jednak z niewiadomych przyczyn wywiózł je do lasu
reklama

W Elblągu Ukraińcy mogą jeździć za darmo komunikacją miejską do 30 czerwca.

Jak poinformowała rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Anna Nowak, do 30 kwietnia została przedłużona możliwość bezpłatnego korzystania z regionalnych połączeń kolejowych dla uchodźców z Ukrainy.

Z darmowych przejazdów mogą korzystać dzieci i młodzież do 18. roku życia, kobiety, mężczyźni powyżej 60-tki oraz mężczyźni z niepełnosprawnością. Podróżny musi potwierdzić swoją tożsamość paszportem z pieczątką świadcząca o tym, że wjechał do Polski po 24 lutego. Rzeczniczka zastrzegła, że przewoźnik stara się też indywidualnie podchodzić do kwestii formalnych.

Od 24 lutego do 31 marca z bezpłatnych przejazdów pociągami Pelregio na Warmii i Mazurach skorzystało 2 tys. 360 Ukraińców.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×