12 C
Olsztyn
środa, 25 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rosja rozważa plany „eksploracji” korytarza do Kaliningradu? Szef NATO komentuje zagrożenie

WiadomościRosja rozważa plany "eksploracji" korytarza do Kaliningradu? Szef NATO komentuje zagrożenie

Jesteśmy po to, by chronić wszystkich sojuszników w NATO, a to oczywiście obejmuje również przesmyk suwalski oraz całe terytorium zarówno Polski, jak i Litwy – powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

reklama

Stoltenberg był pytany o informacje pojawiające się w rosyjskich mediach, że Rosja rozważa plany „eksploracji” korytarza do Kaliningradu i czy jest to realne zagrożenie dla Polski.

„Jeśli chodzi o Kaliningrad i każdy korytarz lądowy jesteśmy po to, by chronić wszystkich sojuszników w NATO. A to oczywiście obejmuje również przesmyk suwalski oraz terytorium zarówno Polski, jak i Litwy. Aby więc upewnić się, że nie ma miejsca na nieporozumienia i błędne kalkulacje z Moskwą w tej sprawie, znacząco zwiększyliśmy naszą obecność we wschodniej części Sojuszu. Także przywódcy NATO, kiedy spotkali się w zeszłym tygodniu, również pytali naszych dowódców wojskowych o opcje dalszego wzmocnienia naszej obecności we wschodniej części Sojuszu” – odpowiedział szef NATO.

Prezydent Olsztyna powołał Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego
reklama

„Jesteśmy więc po to, aby zapewnić, że Rosja nie wykorzysta Kaliningradu ani żadnego innego pretekstu do podjęcia jakichkolwiek agresywnych działań przeciwko jakiemukolwiek sojusznikowi w NATO” – dodał Stoltenberg.

W czerwcu ubiegłego roku analityk i były dziennikarz, Marek Budzisz, w swojej publikacji przedstawiał teoretyczne rozważania na temat potencjalnej ekspansji rosyjskiej w stronę środkowej Europy. Zauważa, że nasze województwo, stanie na pierwszej linii. Opisaliśmy to w artykule: Agresja Rosji na Polskę? Warmińsko-mazurskie nie zostanie obronione przez NATO

reklama

źródło: PAP/TKO

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×