9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wkrótce niezwykły park będzie witać podróżnych wysiadających z pociągu na stacji Śródmieście

OlsztynWkrótce niezwykły park będzie witać podróżnych wysiadających z pociągu na stacji Śródmieście

Wkrótce już nie pobazgrane  garaże, a niezwykły park będzie witać podróżnych wysiadających z pociągu na stacji Śródmieście lub przejeżdżających przez nią. Trwają prace nad budową węzła przesiadkowego u zbiegu ul. Partyzantów i ul. 1 Maja.

reklama

Przed laty funkcjonował tu ewangelicki cmentarz, na którego miejscu stanęło na kolejne dekady około 50 garażów. Niedługo olsztynianie zyskają w centrum miasta kolejną przyjazną przestrzeń.

– Wykonawca ma już do dyspozycji cały teren – mówi Andrzej Karwowski z Urzędu Miasta Olsztyna. – Porozumieliśmy się z ostatnimi właścicielami garaży, dzięki czemu można je było wyburzyć. Wkrótce zostanie rozebrany ostatni z nich.

reklama

Już zakończyły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca rozpoczyna realizację odwodnienia terenu, wymienia grunt, a w najbliższym czasie planowana jest przebudowa kolizji podziemnych.

Tajemnicza sprawa. Gdzie jest Daniel Michalik?
reklama

– Co ważne, rozpoczęły się już też prace przy budowie pawilonu pamięci – dodaje Andrzej Karwowski. – Już zostały wykonane jego fundamenty.

Pawilon Pamięci, lapidarium oraz specjalne ścianki będą przypominać o dawnych mieszkańcach Olsztyna, którzy byli pochowani w tym miejscu. Będzie też parkowa mała architektura, zieleń, miejsce do montażu stacji roweru miejskiego oraz parking typu „kiss&ride”.

Ze i do przystanku kolejowego łatwo będzie można dostać się do przystanków komunikacji miejskiej, której najbliższe zlokalizowane są w pobliżu Domu Kopernika oraz Liceum Plastycznego.

Realizowana inwestycja ma wartość 4,6 mln zł.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM olsztyn

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×