-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kuria przekazała szczegóły dwudniowych uroczystościach pogrzebowych abp. Edmunda Piszcza

OlsztynKuria przekazała szczegóły dwudniowych uroczystościach pogrzebowych abp. Edmunda Piszcza

Msza św. pogrzebowa arcybiskupa seniora Archidiecezji Warmińskiej Edmunda Piszcza odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 12 w bazylice katedralnej w Olsztynie. Zmarły w środę hierarcha spocznie w Krypcie Arcybiskupów Warmińskich.

reklama

Jak podała kuria metropolitalna Archidiecezji Warmińskiej, dwudniowe uroczystości pogrzebowe rozpoczną w niedzielę o godz. 9 wprowadzeniem trumny do sali w Centrum św. Jakuba przy olsztyńskiej konkatedrze, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne. Tego samego dnia, o godz. 19, w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła odprawiona zostanie msza żałobna pod przewodnictwem bp. Janusza Ostrowskiego.

W poniedziałek uroczystości rozpoczną się o godz. 9 od jutrzni pogrzebowej, po niej nastąpi czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa. W południe odbędzie się msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie abp metropolita warmiński Józef Górzyński. Ciało zmarłego abp. seniora Edmunda Piszcza zostanie złożone w Krypcie Arcybiskupów Warmińskich w podziemiach bazyliki katedralnej.

Zaskoczeni? Tylu uczniów w Olsztynie chodzi na religię
reklama

Jak informowała kuria, abp senior Edmund Piszcz zmarł w środę rano w wieku 93 lat.

Od listopada 1985 r. był administratorem apostolskiego sede plena diecezji warmińskiej, a od października 1988 r. pełnił urząd biskupa warmińskiego. Po reformie administracyjnej Kościoła w Polsce w 1992 r. papież mianował go pierwszym arcybiskupem metropolitą warmińskim.

reklama

W 2006 r. przeszedł na emeryturę. Do ostatnich dni swojego życia był aktywny duszpastersko.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Abp warmiński: proszę wiernych o modlitwę w intencji zmarłego Benedykta XVI