9 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Morderca? Ukraiński wywiad namierzył, kto odpowiada za ludobójstwo w Mariupolu

KrajMorderca? Ukraiński wywiad namierzył, kto odpowiada za ludobójstwo w Mariupolu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Oblężeniem Mariupola kieruje rosyjski generał Michaił Mizincew i to on wydał rozkaz bombardowania celów cywilnych w tym mieście – napisał we wtorek na Telegramie przedstawiciel MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

reklama

Heraszczenko nazwał Mizincewa „ulubieńcem Putina” i „kierującym operacją w Syrii”. „To on wydał rozkaz zbombardowania szpitala porodowego i dziecięcego, teatru dramatycznego, domów mieszkańców cywilnych. To on niszczy Mariupol tak, jak niszczył wcześniej miasta syryjskie” – napisał Heraszczenko (https://t.me/Pravda_Gerashchenko/6671).

Nazwisko Mizincewa pojawiało się w wiadomościach o żądaniach ze strony Rosji, by oddziały ukraińskie w Mariupolu złożyły broń.

reklama

W państwowych mediach rosyjskich Mizincew, choć wypowiada się na temat Mariupola, jest wymieniany tylko jako szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną Rosji.

reklama

59-letni wojskowy pochodzi z obwodu wołogodzkiego w Rosji. Uczył się m.in. na uczelni wojskowej w Kijowie w latach 80. XX w. Później służył w grupie wojsk sowieckich w Niemczech. Po rozpadzie ZSRR służył w Zakaukaskim Okręgu Wojskowym, po czym przeszedł do sztabu generalnego. Według informacji na stronie internetowej rosyjskiego ministerstwa obrony w czasie rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii Mizincew kierował międzyresortowym sztabem koordynacyjnym odpowiadającym za powrót uchodźców na teren Syrii.

Polacy mają coraz więcej problemów. W statystykach widać kolejny wzrost liczby prób samobójczych

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×