9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Leśne duszki? Leśnicy zarejestrowali kamerą coś niezwykłego

GiżyckoLeśne duszki? Leśnicy zarejestrowali kamerą coś niezwykłego

W nadleśnictwie Giżycko leśnicy zainstalowali kamerę, dzięki której można podglądać życie w kolonii czapli siwej. Czapliniec to miejsce, gdzie rodzą się i dorastają te piękne ptaki – poinformował w poniedziałek rzecznik Regionalej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk.

reklama

„W pierwszym dniu astronomicznej wiosny, a także w Międzynarodowym Dniu Lasów zapraszamy do obserwowania niezwykle widowiskowego spektaklu. W Nadleśnictwie Giżycko została zainstalowana kamera obserwująca życie w kolonii czapli siwej. W miejscu, gdzie rodzą się i dorastają jedne z najpiękniejszych ptaków” – wyjaśnił.

Kamera zainstalowana nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi przez leśników pozwala obserwować czapliniec, czyli czaplowe siedlisko. To tu czaple zakładają gniazda i składają jaja, z których wykluwają się młode.

reklama

Transmisję online Lasów Państwowych z kolonii czapli zlokalizowanej na Mazurach w Nadleśnictwie Giżycko w Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Białymstoku można oglądać na stronie internetowej https://gizycko.bialystok.lasy.gov.pl/czapleonline.

Radni podjęli decyzję. Przejazdy komunikacją miejską w Olsztynie będą dużo droższe

To jedyna kamera, dzięki której można obserwować czaple siwe. Dzięki innym kamerom zainstalowanym przez Lasy Państwowe można już patrzeć na żubry, rybołowy, bociany czarne czy jelenie.

reklama

Czapla jest popularnym ptakiem, występuje nad akwenami, żywi się rybami, ale nie pogardzi myszą, królikiem czy innym ptakiem. Jej znakiem rozpoznawczym jest wygięta szyja, która pozostaje taka także w czasie lotu. Od dzioba przez oczy przebiega czarne pasmo, które przedłuża się w długie czarne piórko.

„Nasza kamera jest na etapie uruchomienia. Dostosowujemy obraz z wysokiej jakości kamery internetowej do możliwości łącza internetowego. Wkrótce kalibracja przekazu z czaplińca się zakończy, a wtedy transmisja obrazu będzie najwyższej jakości” – dodał Jarosław Krawczyk. 

Polityka samowystarczalności żywieniowej będzie fatalna dla planety

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×