12 C
Olsztyn
piątek, 27 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tragiczny wypadek. Zginął strażak OSP

BraniewoTragiczny wypadek. Zginął strażak OSP

W środę około godziny 14:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego.

reklama

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Braniewo – Płoskinia, w pobliżu miejscowości Szalmia. Na prostym odcinku drogi, auto osobowe (skoda) z nieznanych przyczyn zjechało na pobocze i uderzyło czołowo w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, mężczyzna.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejsce wypadku wewnątrz rozbitego auta znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przystąpili do uwolnienia poszkodowanego z auta a następnie po wydobyciu na zewnątrz rozpoczęła się walka o życie kierowcy.

reklama

Po kilkudziesięciu minutach medycznych działań ratowniczych realizowanych przez załogę zespołu ratownictwa medycznego oraz strażaków, lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon kierowcy.

Jaguarem wjechał w drzewo

Droga powiatowa na czas prowadzonych działań została zablokowana. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Długobór, załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz braniewscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

reklama

Dramat tego zdarzenia jest jeszcze większy, gdyż na miejscu wypadku szybko okazało się czyje życie zostało tragicznie przerwane.

Za kierownicą skody siedział 35 letni druh, strażak – ochotnik, Naczelnik OSP z Płoskini.

„Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego druha ochotnika” – napisali na Facebooku strażacy.

źródło: KP PSP Braniewo, fot. KP PSP Braniewo

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×