fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 29 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kobiety na rzecz kobiet już po raz siódmy


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Kolejna edycja Kongresu Kobiet odbyła się w dniach 11-12 września w Warszawie. Mimo że spotkanie miało miejsce w stolicy, nie zabrakło na nim lokalnego akcentu – mieszkanki warmińsko-mazurskiego reprezentowała na nim poseł Urszula Pasławska.

Tegoroczne wydarzenie było już VII Kongresem Kobiet. Do głównych jego celów należy m.in. stwarzanie mechanizmów służących wyrównywaniu szans i możliwości kobiet w życiu publicznym (parytety, kwoty), przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, stwarzanie instytucji stojących na straży zapewnienia im równych praw oraz równych szans i możliwości aktywizacji politycznej, samorządowej i obywatelskiej.

Głosem kobiet z Warmii i Mazur na tegorocznym kongresie była Urszula Pasławska, posłanka na sejm i działaczka na rzecz poprawy sytuacji kobiet. Jak sama przyznała: – Kongres Kobiet jest inicjatywą rzucającą światło dzienne na problemy, z jakimi borykają się kobiety. Możliwość szerszej dyskusji na ten temat pozwala na wypracowanie konstrukcji prowadzących do pokonania wielu barier i trudności, z jakimi zmagają się kobiety.

Kongres był okazją do zapoznania się z bieżącymi problemami kobiet, a także do zaproponowania mechanizmów, które pozwolą na ich zmniejszanie, a w dalszym etapie na ich niwelowanie. Inicjatywa ta udowadnia, że działalność kobiet widoczna jest w każdej dziedzinie życia społecznego, publicznego czy politycznego.

Gośćmi kongresu byli m.in. premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Wanda Nowicka, prezydent Słupska Robert Biedroń, Krystyna Kofta, Katarzyna Żak, Ewa Serwa, Kinga Rusin, Agata Młynarska, Otylia Jędrzejczak, Anna Lewandowska, minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska oraz minister nauki Lena Kolarska-Bobińska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs