reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Kobiety na rzecz kobiet już po raz siódmy

WiadomościKobiety na rzecz kobiet już po raz siódmy

Kongres Kobiet po raz siódmy w Warszawie, z udziałem poseł Urszuli Pasławskiej, skupił się na wyrównywaniu szans i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Inicjatywa podkreśla rolę kobiet w życiu publicznym.

Kolejna edycja Kongresu Kobiet odbyła się w dniach 11-12 września w Warszawie. Mimo że spotkanie miało miejsce w stolicy, nie zabrakło na nim lokalnego akcentu – mieszkanki warmińsko-mazurskiego reprezentowała na nim poseł Urszula Pasławska.

reklama

Tegoroczne wydarzenie było już VII Kongresem Kobiet. Do głównych jego celów należy m.in. stwarzanie mechanizmów służących wyrównywaniu szans i możliwości kobiet w życiu publicznym (parytety, kwoty), przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, stwarzanie instytucji stojących na straży zapewnienia im równych praw oraz równych szans i możliwości aktywizacji politycznej, samorządowej i obywatelskiej.

Głosem kobiet z Warmii i Mazur na tegorocznym kongresie była Urszula Pasławska, posłanka na sejm i działaczka na rzecz poprawy sytuacji kobiet. Jak sama przyznała: – Kongres Kobiet jest inicjatywą rzucającą światło dzienne na problemy, z jakimi borykają się kobiety. Możliwość szerszej dyskusji na ten temat pozwala na wypracowanie konstrukcji prowadzących do pokonania wielu barier i trudności, z jakimi zmagają się kobiety.

reklama

Kongres był okazją do zapoznania się z bieżącymi problemami kobiet, a także do zaproponowania mechanizmów, które pozwolą na ich zmniejszanie, a w dalszym etapie na ich niwelowanie. Inicjatywa ta udowadnia, że działalność kobiet widoczna jest w każdej dziedzinie życia społecznego, publicznego czy politycznego.

Gośćmi kongresu byli m.in. premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Wanda Nowicka, prezydent Słupska Robert Biedroń, Krystyna Kofta, Katarzyna Żak, Ewa Serwa, Kinga Rusin, Agata Młynarska, Otylia Jędrzejczak, Anna Lewandowska, minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska oraz minister nauki Lena Kolarska-Bobińska.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Szamba betonowe – trwałe rozwiązanie dla domu bez kanalizacji

Wiele domów jednorodzinnych, budynków letniskowych i obiektów użytkowych powstaje na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Delcaso – jak wybierać bagaż i akcesoria podróżne dopasowane do własnych potrzeb?

Zakup walizki, plecaka czy torby podróżnej często wydaje się prostym zadaniem.

Komunikacja z najemcami – jak robić to sprawnie i bez nieporozumień

Sprawna komunikacja z najemcami opiera się na jednym przewidywalnym kanale kontaktu, szybkiej reakcji na zgłoszenia serwisowe i utrwalaniu na piśmie ustaleń dotyczących płatności oraz napraw.

Jak dobrać wymagania dla galwanizowanego detalu narażonego na dotyk i czyszczenie?

Określenie, że galwanizowany detal ma być „trwały”, jest zbyt ogólne, aby na tej podstawie właściwie zaplanować jego wykonanie oraz ocenę jakości.

Kiedy można wypłacić pieniądze z IKE bez podatku?

Wypłata środków z Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) bez podatku Belki wymaga spełnienia dwóch warunków naraz: osiągnięcia odpowiedniego wieku oraz wykazania się właściwą historią wpłat.

Nowa inwestycja premium na Mazurach – Pratum Mikołajki, Twoja kameralna oaza

Kameralna oaza w nowej inwestycji Pratum na Mazurach z restauracją i udogodnieniami premium - połącz prywatność z energią Mikołajek.

Audioriver 2026 już 10–12 lipca. Jubileuszowa edycja z The Prodigy, Disclosure i dziesięcioma scenami

Za tydzień w Łodzi rozpocznie się jedna z największych imprez muzyki elektronicznej w Polsce.

Zero stresu przed obroną – jak dobrze przygotować pracę do druku i oprawy

Oddanie pracy dyplomowej to jeden z tych momentów, w których liczą się już nie tylko miesiące pisania, poprawiania przypisów i dopracowywania bibliografii, ale także ostatnie, bardzo praktyczne decyzje.

agroWARMA 2026 w Gryźlinach. Rolnicze święto Warmii i Mazur wraca na lądowisko

Rolnictwo, technologia i regionalne smaki. agroWARMA 2026 już 5 i 6 września.

Nowy Salon Meblowy Elżbieta już otwarty. Wszystko do domu w jednym miejscu

Odwiedź odmieniony Salon Meblowy Elżbieta przy ul. Sikorskiego 23B i skorzystaj z promocji na miejscu.

Dlaczego osoba uzależniona zachowuje się inaczej wobec bliskich?

Życie pod jednym dachem z osobą uzależnioną od alkoholu to dla jej bliskich nieustanna huśtawka emocjonalna.

Mały gadżet o wielkich zasięgach – jak sprytnie wykorzystać breloki z logo w marketingu?

Klucze to jeden z nielicznych przedmiotów, po które sięga się codziennie niemal odruchowo.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze lampy sufitowej?

Przy wyborze lampy sufitowej łatwo skupić się wyłącznie na jej wyglądzie.
reklama
reklama