18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Groźne zachowanie 24-latka z powiatu który przyjechał do Olsztyna ukrócił kom. Tomasz Żak

OlsztynGroźne zachowanie 24-latka z powiatu który przyjechał do Olsztyna ukrócił kom. Tomasz...

W czwartek (10.03.2022r.) oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie kom. Tomasz Żak będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w Olsztynie zauważył osobowe audi. Jego uwagę przykuł niebezpieczny styl jazdy kierującego. Mężczyzna w pewnym momencie jechał całą szerokością drogi, zjeżdżając od prawej do lewej krawędzi jezdni. Wzbudziło to przypuszczenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

reklama

Policjant natychmiast o sytuacji powiadomił olsztyńskich funkcjonariuszy, a następnie na jednej z osiedlowych ulic w bezpieczny sposób uniemożliwił kierującemu audi dalszą jazdę. Za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który zachowywał się podejrzanie – na przemian był pobudzony i ospały. Sam mężczyzna przyznał, że przed podróżą palił marihuanę. Po chwili na miejscu pojawił się patrol olsztyńskiej drogówki, któremu przekazano mężczyznę.

Gmina Dywity wzywa miasto Olsztyn do współpracy przy przebudowie DK 51

*nagranie ITS

reklama

Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, 24-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę autem bez wymaganych uprawnień.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kd
11 marca 2022 16:17

brawo brawo brawo o jednego idiote mniej na ulicach

Guignol
12 marca 2022 08:01

Ukarana powinna być osoba która dała mu kluczyki do swego samochodu wiedząc, że nie ma prawa jazdy

Popularne
Ogłoszenia

Jest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego

Czy sprawca agresji drogowej na S7 to znany sportowiec, który brał środki dopingowe?