14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Niezwykła hojność olsztynian. Znamy już wyniki zbiórki, która odbyła się na starówce

WiadomościNiezwykła hojność olsztynian. Znamy już wyniki zbiórki, która odbyła się na starówce
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znamy już wstępne wyniki zbiórki, która odbyła się w niedzielę, 6.03. na olsztyńskiej starówce. Dziękujemy za okazane serca podczas tego wydarzenia i za dary, które cały czas przekazujecie dla naszych sąsiadów zza wschodu.

reklama

Podczas niedzielnego koncertu olsztynianie mogli wysłuchać pięciu zespołów. Na scenie zagrali: Czerwony Tulipan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Big Day, Łydka Grubasa, Enej i H.O.R.P.Y.N.A

– Olsztyn nie zawiódł – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. –  Olsztyn był, jest i będzie z Ukrainą.

reklama

– Jesteśmy niezwykle zbudowani postawą naszych artystów – dodaje kierownik Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Piotr Podgórski. – Nie dość, że wszyscy z entuzjazmem zareagowali na nasze zaproszenie, to żaden z zespołów nie wziął za swój występ ani złotówki.

26-latka dopadła nieodparta pokusa, aby poczuć wiatr we włosach. Ukradł skuter

Dzięki temu podczas licytacji i zbiórek udało się zgromadzić imponującą kwotę.

reklama

– Po raz kolejny dziękuję naszym mieszkańcom, jesteście niesamowici! – mówi  prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Bank Żywności przeliczył pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 60 tys zł.

 Ale to nie koniec pomocy, jaka zostanie przekazana dla Ukrainy.

– W naszym magazynie mamy w tej chwili około 30 ton żywności długoterminowej, środków higienicznych i chemii domowej – mówi prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. – jeszcze dziś (7 marca) dotrze do Olsztyna pierwszy tir z pomocą humanitarną z Norwegii.  I to nie koniec. Mamy podpisaną umowę na trzy takie transporty.

Ukraińska niepodległość w Olsztynie

Pierwszy transport z darami z Olsztyna wyjedzie do Ukrainy w poniedziałek (7 marca) w godzinach popołudniowych. W następnych dniach, po posegregowaniu wszystkich produktów, w drogę wyruszą kolejne.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×