2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

CBA kontroluje termomodernizację jednej ze szkół w Braniewie

BraniewoCBA kontroluje termomodernizację jednej ze szkół w Braniewie

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje przetarg na termomodernizację jednej ze szkół w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Agenci badają urząd miejski, który prowadził to zamówienie publiczne.

reklama

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował we wtorek, że działania w braniewskim urzędzie miasta funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury CBA podjęli w połowie lutego.

Funkcjonariusze sprawdzą, jak podjęto i zrealizowano decyzję o projekcie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum nr 1 przy ul. Konarskiego w Braniewie w 2019 r. – podał wydział.

reklama

Była to część większego zadania w ramach rewitalizacji Braniewa – termomodernizacji obiektów oświatowych i użyteczności publicznej w tym mieście. Sprawdzony ma być przede wszystkim etap ubiegania się urzędu o wsparcie finansowe z programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-20 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kontrola będzie też dotyczyć samego postępowania o udzielenie tego zamówienia publicznego.

12-letni kierowca i jego matka poniosą konsekwencje po nielegalnej jeździe

CBA przypomniało, że całkowita wartość inwestycji wyniosła 14,8 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich to prawie 8,2 mln zł.

reklama

Kontrola CBA potrwa trzy miesiące – do połowy maja. W szczególnie uzasadnionych przypadkach szef CBA ma ustawowe prawo przedłużenia jej o sześć miesięcy – przypomniał wydział.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Dwoje kierowców traci prawa jazdy po nielegalnych wyścigach

Zjadł cukierki z alkoholem, „wydmuchał” prawie dwa promile