-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odznaka dla strażników z Zakładu Karnego za odwagę i poświęcenie

IławaOdznaka dla strażników z Zakładu Karnego za odwagę i poświęcenie

Odznaka „Semper Paratus” dla strażników działu ochrony z Zakładu Karnego w Iławie za czyn świadczący o szczególnej odwadze i męstwie, mający na celu ratowanie życia lub zdrowia innej osoby.

reklama

3 marca w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie odznak „Semper Paratus” wyróżnionym funkcjonariuszom z Zakładu Karnego w Iławie. Odznakę nadana przez gen. Jacka Kitlińskiego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej wręczył ppłk Wojciech Szczudło Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie. Nadanie odznak odbyło się przy współudziale kpt. Gawła Gałdzińskiego dyrektora iławskiej jednostki.

reklama

Niewątpliwie odznaczonych cechuje odwaga cywilna będąca szczególnym rodzajem odwagi, przejawiającej się postepowaniem zgodnym z sumieniem i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo publiczne.

St. sierż. Włodzimierz Dumkiewicz starszy oddziałowy działu ochrony w Iławie ujął mężczyznę, który spowodował kolizje drogą kierując samochodem pod wpływem alkoholu. Jak się okazało w toku czynności przeprowadzonych przez Policję, zatrzymany przez funkcjonariusza mężczyzna kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie.

reklama

Plut. Marcin Ochlak starszy strażnik działu ochrony Zakładu Karnego w Iławie nie dopuścił do dalszej jazdy samochodem mężczyzny będącego pod wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w Lubawie. Sytuacja wymagał od naszego funkcjonariusza nie tylko zachowania zimnej krwi, ale i rozwagi. Zatrzymana osoba przybrała postawę agresywną, co wymagało dostosowanej interwencji i odpowiedniej komunikacji ze strony funkcjonariusza SW nie wzbudzającej eskalacji zachowania.

Umiejętność reagowania w sytuacjach nagłych, trudnych i nietypowych , jak najbardziej cechuje odznaczonych funkcjonariuszy. Wykazali się odwaga cywilną oraz chęcią niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Postawa ich świadczy nie tylko o odwadze i bohaterstwie, ale także o wrażliwości i trosce o drugiego człowieka. Profesjonalizm w działaniu i godna naśladowania postawa to powód do dumy Służby Więziennej, że posiadamy w swych szeregach funkcjonariuszy na medal!

źródło: SW

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne