-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ponad 80 uchodźcom pomógł punkt recepcyjny w Olsztynie

OlsztynPonad 80 uchodźcom pomógł punkt recepcyjny w Olsztynie

Ponad 80 uchodźców z Ukrainy uzyskało dotychczas pomoc w punkcie recepcyjnym w Olsztynie; zgłaszali się głównie po informacje związane z pobytem w Polsce – podały w piątek służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego.

reklama

„W punkcie recepcyjnym pomogliśmy 81 osobom. Niewielka część, kilka osób, poprosiła o zakwaterowanie. Większość uzyskała informacje” – poinformował w piątek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Jak przypomniał, punkt recepcyjny przy ul. Niepodległości działa przez całą dobę. Uchodźcy z Ukrainy mogą tam zostać zarejestrowani w ewidencji, a następnie – jeśli potrzebują lokum – są przewożeni do miejsc zakwaterowania. Mogą też uzyskać informacje związane z pobytem w Polsce, m.in. o możliwościach podjęcia nauki i pracy czy kwestiach socjalnych.

reklama

W Olsztynie, w holu głównego dworca PKP, działa natomiast punkt informacyjny dla uchodźców przyjeżdżających koleją. Skorzystała z niego m.in. grupa osób pochodząca z okolic Równego na Wołyniu. Czworo dorosłych i 34 dzieci otrzymało schronienie w ośrodku Caritas Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku.

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy

Do regionu trafiają również grupy uchodźców, które rejestrowały się punktach recepcyjnych przy granicy. Miejsca pobytu zapewniają też stowarzyszenia i osoby prywatne. Służby wojewody warmińsko-mazurskiego nie informują, ile takich osób przebywa obecnie w regionie.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy