14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Ponad 80 uchodźcom pomógł punkt recepcyjny w Olsztynie

OlsztynPonad 80 uchodźcom pomógł punkt recepcyjny w Olsztynie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ponad 80 uchodźców z Ukrainy uzyskało dotychczas pomoc w punkcie recepcyjnym w Olsztynie; zgłaszali się głównie po informacje związane z pobytem w Polsce – podały w piątek służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego.

reklama

„W punkcie recepcyjnym pomogliśmy 81 osobom. Niewielka część, kilka osób, poprosiła o zakwaterowanie. Większość uzyskała informacje” – poinformował w piątek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Jak przypomniał, punkt recepcyjny przy ul. Niepodległości działa przez całą dobę. Uchodźcy z Ukrainy mogą tam zostać zarejestrowani w ewidencji, a następnie – jeśli potrzebują lokum – są przewożeni do miejsc zakwaterowania. Mogą też uzyskać informacje związane z pobytem w Polsce, m.in. o możliwościach podjęcia nauki i pracy czy kwestiach socjalnych.

reklama

W Olsztynie, w holu głównego dworca PKP, działa natomiast punkt informacyjny dla uchodźców przyjeżdżających koleją. Skorzystała z niego m.in. grupa osób pochodząca z okolic Równego na Wołyniu. Czworo dorosłych i 34 dzieci otrzymało schronienie w ośrodku Caritas Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku.

Tarzał się w ognisku, ciężko poparzony trafił do szpitala

Do regionu trafiają również grupy uchodźców, które rejestrowały się punktach recepcyjnych przy granicy. Miejsca pobytu zapewniają też stowarzyszenia i osoby prywatne. Służby wojewody warmińsko-mazurskiego nie informują, ile takich osób przebywa obecnie w regionie.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×