12 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Ikea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi. Panika w sklepach

KrajIkea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi. Panika w sklepach
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ikea wstrzymuje całą działalność w Rosji i na Białorusi, co odczuje ok. 15 tys. pracowników – poinformowała w czwartek agencja Bloomberg. Dodano, że dotyczy to nie tylko produkcji, ale też eksportu i importu towarów.

reklama

Jak przekazała agencja, powołując się na oświadczenie firmy, Ikea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi, „co odczuje ok. 15 tys. zatrudnionych”.

reklama

„Ikea wstrzymuje cały eksport oraz import do i z Rosji i Białorusi oraz wstrzymuje tam całą produkcję” – przekazała firma w oświadczeniu przesłanym agencji.

Ikea jest kolejną firma, która opuszcza te rynki.

reklama

Ikea to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą mebli, a także artykułów dekoracyjnych, założone przez Ingvara Kamprada w Szwecji.

Warmińsko-mazurskie kuratorium: ponad 4,5 tys. uczniów ukraińskich rozpocznie naukę w szkołach w regionie

Czwartek jest ósmym dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Białoruś wspiera agresję wojskową Rosji na Ukrainę m.in. poprzez umożliwienie Rosjanom wystrzeliwania rakiet balistycznych z białoruskiego terytorium, umożliwienie transportu rosyjskiego personelu wojskowego oraz ciężkiej broni – czołgów i transporterów, a także umożliwienie rosyjskim samolotom wojskowym przelot przez białoruską przestrzeń powietrzną na Ukrainę, zapewnianie punktów tankowania. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama