reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztynianie rywalizowali w szachowym festiwalu

WiadomościOlsztynianie rywalizowali w szachowym festiwalu

Już 10. raz w Jastrzębiej górze odbył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Gwiazda Północy". Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli stolicy Warmii i Mazur.

Już 10. raz w Jastrzębiej górze odbył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli stolicy Warmii i Mazur.

reklama

W trzech grupach turniejowych rywalizowało łącznie 255 szachistek i szachistów. Cały nasz region reprezentowało nieco ponad 20 osób.

W Kategorii Open Olsztyn reprezentowało czworo szachistów. Weronika Kaznowska z UKS Debiut Dziesiątka zajęła 36. miejsce, a Kuba Rodziewicz-Bielewicz był 125. Wyższe pozycje zajmowali reprezentanci UKS Kopernik – Tomasz Rak skończył zawody na 23. pozycji, a Tomasz Hartliński był 54.

reklama

– Świetny turniej w pięknym miejscu – napisał na swoim Facebooku UKS Kopernik Olsztyn. – Dwóch klubowych Tomków spędziło tydzień nad morzem, grając w szachy.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki zawodników LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, będących na tym wyjeździe pod opieką Fundacji Szalony Krasnolud. Aleksander Kopacki zajął I miejsce w grupie do lat 10. Olek wygrał 7 z 9 partii, dwie zremisował. W grupie Open grały trzy zawodniczki z biskupieckiego klubu. Ania Kawa zajęła 29. miejsce w turnieju (awans z miejsca 93.), 4. miejsce wśród kobiet, odnotowała drugi najwyższy w całym turnieju przyrost rankingu FIDE (o 137 oczek), a co najważniejsze – uczyniła pierwszy krok w kierunku tytułu szachowego kandydata na mistrza, dorzucając do swojej jedynki pierwszego plusa. Juniorki młodsze, siostry Sophie i Maja Woytitzki, wywalczyły po kilka oczek ELO potrzebnych każdemu szachiście.

źródło: UM Olsztyn

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kremacja w Polsce – przebieg, koszty i najczęstsze pytania rodzin

Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomagają rodzinom podjąć świadomą decyzję.

Robot chirurgiczny w Szpitalu Miejskim w Olsztynie – precyzja i bezpieczeństwo

Od dwóch lat w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie wykonywane są operacje robotyczne usunięcia trzonu macicy u pacjentek z rozpoznaniem nowotworu.

Firmy coraz częściej zamawiają lunche do biura. W Olsztynie działa już taka usługa

Posiłki mogą być przygotowane też na szkolenia i wycieczki szkolne. Lunch&Box wprowadził wygodną ofertę.

Jeszcze więcej dobrego rapu podczas jubileuszowej Kortowiady – Kuban dołącza do line-upu imprezy

Kuban, jeden z filarów nowej fali hip-hopu, po raz pierwszy w Kortowie.

Tankuj i zyskaj kupon na zakupy. Promocja na stacji paliw Intermarché Olsztyn

Zatankuj i odbierz 20 zł na zakupy – trwa promocja na stacji paliw Intermarché Olsztyn. Na miejscu także myjnia z pachnącą pianą i woskowaniem.

Vatanmed Przeszczep Włosów w Polsce: Historia Sukcesu od Turcji do Europy

Globalna marka przeszczepu włosów rozwija się w Polsce.

12 pytań do mechanika, które od razu odróżnią fachowca od „wymieniacza części”

Jakie pytania warto zadać przed zostawieniem auta u mechanika?

Magnes neodymowy — poradnik wyboru, zastosowań i bezpieczeństwa

Co to jest magnes neodymowy i dlaczego jest wyjątkowy?

Aktywny wypoczynek wakacyjny a rozwój dzieci i młodzieży

Dlaczego wakacje nie powinny oznaczać bezruchu?

Najlepsze samochody do taxi w Polsce

TOP 10 najlepszych samochodów do pracy w taxi w Polsce.
reklama
reklama