3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

O 90 zmniejszy się liczba łóżek covidowych w szpitalach regionu

WiadomościO 90 zmniejszy się liczba łóżek covidowych w szpitalach regionu

Do końca bieżącego tygodnia liczba łóżek covidowych w województwie warmińsko-mazurskim zostanie zmniejszona o 90 miejsc – podają służby wojewody. Przywrócony zostanie oddział chorób płuc w szpitalu miejskim w Elblągu.

reklama

Rzecznik wojewody, Krzysztof Guzek, poinformował, że wojewoda wydał decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek covidowych w szpitalach w Elblągu, Lidzbarku Warmińskim i Olecku. Można spodziewać się, że w przyszłym tygodniu zostaną podjęte kolejne decyzje o zmniejszeniu liczby łóżek covidowych i ponownym przywróceniu ich do systemu leczenia innych chorób, pod warunkiem że utrzyma się obecny spadkowy trend hospitalizacji związanych z zakażeniami – dodał.

Od piątku w Szpitalu Miejskim w Elblągu będzie działał oddział chorób płuc, dzięki zmniejszeniu liczby łóżek covidowych o 25. Rzeczniczka lecznicy, Małgorzata Adamowicz, powiedziała, że liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 zmniejsza się codziennie o dwie, trzy osoby. W placówce pozostanie 57 łóżek dla zakażonych SARS-CoV-2, w tym 6 respiratorowych, a także 5 łóżek dla osób z podejrzeniem zakażenia.

reklama

Aktualnie w szpitalach na Warmii i Mazurach zajęte są 602 z 1161 łóżek covidowych, tj. prawie 52%. Zajętych jest także 43 z 123 respiratorów – 35%.

Ministerstwo Zdrowia wykryło w województwie 1385 przypadków zakażeń, w tym 280 powtórnych. Z powodu COVID-19 zmarły 5 osób, a 6 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
JanuszLip
18 lutego 2022 18:04

A to mój post sprzed roku nadal aktualny niestety. Ja napiszę tylko tyle. Wszyscy którzy po prawie roku trwania tej ściemy plandemicznej wierzycie we wszystko co wam powiedzą media jesteście zwykłymi mordercami. Tak to przez waszą głupotę codziennie umierają ludzie pozbawieni opieki zdrowotnej. To przez szmaty na waszych twarzach rządzący nadal pozwalają sobie na ciągnięcie tej ściemy. To przez to że bezmyślnie i bezkrytycznie poddaliscie się temu wszystkiemu lekarze zamiast leczyć czekają na wynik testu który nawet u coca coli czy kiwi wykrywa covid. Nie zastanawia was to że za pieniądze lekarze przyjmują bez problemów? Gdzie wasze mózgi? Zaginęły w… Czytaj więcej »

ja
22 lutego 2022 11:22

CUD!!!!!!!!! Tydzień temu nawoływali do murowania drzwi w domach nagle po jednej konferencji ministra kowida nigdzie w kraju nie ma. CUD!!!

Polecane
Ogłoszenia