-0 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

O 90 zmniejszy się liczba łóżek covidowych w szpitalach regionu

WiadomościO 90 zmniejszy się liczba łóżek covidowych w szpitalach regionu

Liczba łóżek covidowych w woj. warmińsko-mazurskim zostanie do końca tego tygodnia zmniejszona o 90 miejsc – podały w czwartek służby wojewody. Przywrócony będzie m.in. oddział chorób płuc w szpitalu miejskim w Elblągu.

reklama

„Wojewoda wydał decyzję o zmniejszeniu jeszcze w tym tygodniu o 90 liczby łóżek covidowych w szpitalach regionu. Dotyczy to szpitali w Elblągu, Lidzbarku Warmińskim i Olecku” – przekazał rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Dodał, że kolejnych decyzji o zmniejszeniu w regionie liczby łóżek covidowych i przywróceniu ich do systemu leczenia w innych chorób można spodziewać się w przyszłym tygodniu. „Oczywiście, jeżeli utrzyma się spadkowy trend hospitalizacji związanych z zakażeniami” – zaznaczył rzecznik.

reklama

Od piątku w Szpitalu Miejskim w Elblągu będzie o 25 łóżek covidowych mniej, dzięki czemu zostanie przywrócony do normalnej pracy oddział chorób płuc – powiedziała rzeczniczka tej lecznicy Małgorzata Adamowicz.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Mówiła, że z dnia na dzień liczba hospitalizowanych w związku z COVID-19 zmniejsza się o kolejne dwie, trzy osoby. W placówce pozostanie 57 łóżek dla zakażonych SARS-CoV-2, w tym sześć respiratorowych, a także 5 łóżek dla osób z podejrzeniem zakażenia.

reklama

Według danych służb wojewody, obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach zajęte są 602 z 1161 dostępnych łóżek covidowych, tj. prawie 52 proc., i 43 ze 123 respiratorów (35 proc.).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w województwie wykryto 1385 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 280 powtórnych. Pięć osób zmarło na COVID-19, a sześć z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
JanuszLip
18 lutego 2022 18:04

A to mój post sprzed roku nadal aktualny niestety. Ja napiszę tylko tyle. Wszyscy którzy po prawie roku trwania tej ściemy plandemicznej wierzycie we wszystko co wam powiedzą media jesteście zwykłymi mordercami. Tak to przez waszą głupotę codziennie umierają ludzie pozbawieni opieki zdrowotnej. To przez szmaty na waszych twarzach rządzący nadal pozwalają sobie na ciągnięcie tej ściemy. To przez to że bezmyślnie i bezkrytycznie poddaliscie się temu wszystkiemu lekarze zamiast leczyć czekają na wynik testu który nawet u coca coli czy kiwi wykrywa covid. Nie zastanawia was to że za pieniądze lekarze przyjmują bez problemów? Gdzie wasze mózgi? Zaginęły w… Czytaj więcej »

ja
22 lutego 2022 11:22

CUD!!!!!!!!! Tydzień temu nawoływali do murowania drzwi w domach nagle po jednej konferencji ministra kowida nigdzie w kraju nie ma. CUD!!!

Popularne
Ogłoszenia

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?