-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Samorząd Warmii i Mazur chce rządowego wsparcia Centrum Urazowego i remontów dróg

WiadomościSamorząd Warmii i Mazur chce rządowego wsparcia Centrum Urazowego i remontów dróg

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego chce, by z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowano utworzenie Centrum Urazowego w Olsztynie oraz remonty dwóch dróg – poinformowało biuro prasowe samorządu województwa.

reklama

Biuro prasowe wskazało, że zarząd woj. warmińsko-mazurskiego będzie się ubiegał o dofinansowanie trzech projektów w ramach II edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

„To utworzenie nowego Centrum Urazowego w Olsztynie, a także modernizacja dróg wojewódzkich – 527 (Morąg – Łukta) i odcinka drogi 653 w Olecku” – podano w komunikacie. Przyznano, że wysokość dofinansowania, o jaką stara się Warmińsko-mazurskie, to niemal 90 mln zł.

reklama

„Łączna wartość projektów, które mają być realizowane wynosi prawie 104 mln zł” – podano w komunikacie. Dodano, że samorząd regionu ma zabezpieczone 14 mln zł na wkład własny.

Ilu 100-latków na Warmii i Mazurach pobiera świadczenia ZUS?

Stworzenie Centrum Urazowego w Olsztynie szacowane jest na 78 mln zł. Rozbudowa drogi wojewódzkiej 527 na odcinku Morąg – Łukta to koszt blisko 22 mln zł, a rozbudowa drogi wojewódzkiej 653 w Olecku – 4,3 mln zł.

reklama

W ramach I edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych samorząd woj. warmińsko-mazurskiego dostał dofinansowanie na realizację dwóch projektów drogowych – remont DW 527 na odcinku Kwietniewo – granica województwa, a także modernizację DW 593 w Dobrym Mieście. Łączna wartość tych zadań sięga 35 mln zł.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Od roku nie rozpoczęła się sprawa "Helpera", wyłączają się kolejni sędziowie z Olsztyna