fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec pijanej matki i babki

OlsztynOlsztyńscy policjanci interweniowali wobec pijanej matki i babki

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 41-letniej matki, która opiekowała się 4-letnim synem mając w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Ponadto w mieszkaniu była obecna babcia, która wcześniej wypiła alkohol. Chłopiec miał trafić pod opiekę brata matki, który również okazał się nietrzeźwy. Nieletnim ostatecznie zaopiekował się partner 41-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

W czwartek (10.02.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 41-latkę, która miała pod opieką swojego 4-letniego syna. Od kobiety policjanci wyczuli silny zapach alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie matki krążył ponad 1 promil alkoholu. W mieszkaniu obecna była również babcia dziecka – okazało się, że była także pod wpływem alkoholu. Po chwili na miejsce przyszedł brat 41-latki, który miał się zaopiekować chłopcem. Policjanci postanowili zbadać jego stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 32-latek był nietrzeźwy. Ostatecznie 4-latka przekazano pod opiekę partnerowi 41-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem  będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w  jednym  z  olsztyńskich  mieszkań.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia