1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zatrzymano podejrzanych o kradzież 18 ton elementów infrastruktury kolejowej

SzczytnoZatrzymano podejrzanych o kradzież 18 ton elementów infrastruktury kolejowej

Zarzuty kradzieży blisko 18 ton stalowych elementów infrastruktury kolejowej przedstawiono dwóm mieszkańcom Biskupca – podała w środę warmińsko-mazurska policja. ukradli je z wyłączonej z eksploatacji linii Nidzica – Wielbark.

reklama

Sierż. Izabela Cyganiuk z policji w Szczytnie poinformowała, że obu podejrzanym postawiono w sumie 23 zarzuty. „Mężczyźni ci od 1 października 2021 r. do 1 lutego 2022 r. dokonywali systematycznie, w krótkich odstępach czasu, kradzieży złomu stali w postaci elementów infrastruktury kolejowej” – wyjaśniła.

Według policji 32-latek i 39-latek przy użyciu palników odcinali m.in. szyny, podkładki, śruby, kątowniki i wkręty, które potem sprzedawali w jednym ze skupów złomu w powiecie olsztyńskim. Jak ustalono, kradzieży dokonywali na odcinku nieeksploatowanej linii kolejowej nr 225 łączącej Nidzicę z Wielbarkiem.

Dramatyczna sytuacja. Włamanie do olsztyńskiej restauracji. Skradziono pensje dla pracowników
reklama

O sprawie powiadomił policję poszkodowany tym procederem Zakład Infrastruktury Kolejowej w Olsztynie. Wartość złomowa skradzionego mienia wyceniona została na blisko 22 tys. zł.

Jak podała policja, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani. Złożyli wyjaśnienia i przyznali się do winy. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Włamał się do jubilera, ukradł niewiele, a to co ukradł - pogubił po drodze