-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Magistrat ogłosił nabór wniosków o dotacje na odnowienie zabytków

OlsztynMagistrat ogłosił nabór wniosków o dotacje na odnowienie zabytków

Do końca lutego właściciele zabytkowych budynków w Olsztynie mogą starać się o dotacje na prace konserwatorskie i remonty – poinformował olsztyński magistrat. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. zł.

reklama

O dofinansowania od miasta mogą wystąpić właściciele obiektów wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji. Uzyskane pieniądze mają być przeznaczone m.in. na remonty dachów, odnawianie elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej albo przygotowanie niezbędnej dokumentacji konserwatorskiej.

Według dyrektor miejskiego wydziału kultury i ochrony zabytków Gabrieli Konarzewskiej, w poprzednich latach wnioski składały najczęściej wspólnoty mieszkaniowe, które chciały remontować etapami zabytkowe kamienice.

reklama

Złożone wnioski zostaną najpierw sprawdzone pod względem formalnym, a w kolejnym etapie oceni je konkursowa komisja. Ostateczną decyzję – na wniosek prezydenta miasta – podejmą olsztyńscy radni.

Olsztyn otrzymał ofertę na zakup prądu - cena wyższa 2,2 razy, niż w tym roku

W ubiegłym roku, dzięki miejskim dotacjom, wyremontowano elewację frontową budynku przy ul. Partyzantów 14, odnowiono stolarkę okienną i drzwiową w budynkach przy ul. Dąbrowszczaków 6, Kościuszki 54, Mazurskiej 4, Samulowskiego 6 i Warmińskiej 6.

reklama

Tegoroczne wnioski będą przyjmowane do 28 lutego, a w budżecie miasta zarezerwowano na dotacje 100 tys. zł. Taką samą kwotę przeznaczono w zeszłym roku, a w 2020 r. w ogóle nie przewidziano pieniędzy na ten cel. Według władz miasta niskie nakłady finansowe na opiekę nad zabytkami wynikają z ograniczeń budżetowych. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciek Kazimierczuk
8 lutego 2022 05:58

Uważam że co roku powinno być 10% więcej tej kasy.

Głupi piotrek
7 lutego 2022 16:58

100 tys. bo resztę że swoją świtą rozkradł grzym

Popularne

Podwyżki komunalnych usług a ceny paliwa