-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Atak koronawirusa spowodował problemy na UWM

OlsztynAtak koronawirusa spowodował problemy na UWM

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem wśród studentów Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego wymusiła na władzach uczelni podjęcie odpowiednich kroków celem zapewnienia bezpieczeństwa studentom. Według wypowiedzi dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej w Olsztynie Pana Janusza Dzisko, przypadki zakażenia koronawirusem pojawiły się w sześciu wydziałach uczelni.

reklama

Dotychczas podjęte środki bezpieczeństwa nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Wśród studentów odnotowano wciąż rosnącą liczbę zakażeń, zmusza to więc władze uczelni do podjęcia stosownych działań. Komentarza w tej sprawie udzielił Gazecie Wyborczej dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej w Olsztynie, Janusz Dzisko: – „Odnotowaliśmy tam bardzo dużo przypadków zakażeń koronawirusem wśród studentów. Pojawiły się one na sześciu wydziałach”.

Zajęcia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim realizowane są w trybie hybrydowym. Wszystko spowodowane jest rosnącą ilością zakażeń koronawirusa. Władze uczelni podejmują coraz to nowsze decyzje, których celem ma być ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i tym samym – zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa wszystkim studentom. Studenci uczelni zobligowani są do informowania o zakażeniach, władze uczelni ograniczają również gromadzenia się studentów oraz pracowników. Z tego względu, większość zajęć dla więcej niż jednej grupy, prowadzone są całkowicie w sposób zdalny. Zajęcia dla pojedynczych grup studentów realizowane są w trybie stacjonarnym, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich niezbędnych środków bezpieczeństwa, w tym obowiązku noszenia maseczek, zachowania odpowiedniego odstępu i dezynfekcją. Władze uczelni wydały jednocześnie zalecenie, by jak największą ilość egzaminów przeprowadzać w trybie zdalnym, a więc online.

reklama

Rosnąca liczba zakażeń na uczelni wymusiła na władzach szpitala zmianę w sposobie zbierania datków. Zrezygnowano z tradycyjnego sposobu zbierania datków, a więc chodzenia z puszką po wydziałach uczelni. Zamiast tego, uruchomiona została wirtualna puszka, do której to można wpłacać darowizny na rzecz WOŚP. „W poprzednich latach kwesta odbywała się poprzez chodzenie z puszką po budynkach uczelni. Teraz to zmieniliśmy. Właśnie uruchomiliśmy wirtualną puszkę” – komentuje rzeczniczka uniwersytetu Wioletta Ustyjańczuk w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

reklama
reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
.
28 stycznia 2022 21:18

A weterynaria ma stacjonarne egzaminy na auli w dużych grupach. O zdalnej sesji nie ma mowy bo przecież będziemy ściągać

jan
28 stycznia 2022 23:15

Przed szczepieniami może i sens był wszystkich testować. Teraz to już nie…

Popularne