-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odbiła im palma? Podpalacze już namierzeni przez policję

OlsztynOdbiła im palma? Podpalacze już namierzeni przez policję

Zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim usłyszeli mężczyźni, którzy podpalili sztuczną palmę mieszczącą się przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

reklama

*nagranie z monitoringu

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło na początku grudnia 2021 roku na ul. Kopernika w Olsztynie. Nieznani wówczas sprawcy podpalili sztuczną palmę stojącą przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Wysokość strat wyniosła 6 tysięcy złotych.

reklama

Po otrzymaniu informacji o zniszczeniu mienia policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono nagrania monitoringu, które zarejestrowały wizerunki sprawców. Funkcjonariusze postanowili opublikować część nagrań na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych.

*nagranie od czytelnika

reklama


Intensywna praca kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu olsztyńskiej komendy doprowadziła do ustalenia, że odpowiedzialnym za to przestępstwo jest 54- latek i jego 43- letni kolega. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili skruchę. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.

Za popełnione przestępstwo 54 i 42- latek odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marian
27 stycznia 2022 13:47

Tu nie chodzi o to czy była warta złotówkę czy kilka tysięcy. Chodzi o to by takie barany miały świadomość nieuniknionej kary. Teraz przykładnie bym im kazał zapłacić po 5 tysięcy (musi boleć, bo inaczej będą się śmiali) oraz „zatrudnił” do sprzątania ulic na 30 dni. Praca uszlachetnia.

ala
27 stycznia 2022 13:01

Sztuczna palma za 6 tys. zł? Ze złota czy co?

Popularne
Ogłoszenia