23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Nowy narkotyk dotarł do Olsztyna? Draka przy basenie UWM

OlsztynNowy narkotyk dotarł do Olsztyna? Draka przy basenie UWM

W sobotę oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie znajdującym się przed budynkiem pływalni UWM.

reklama

Na miejscu policjanci zatrzymali 49-latka przy którym znaleziono woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to metaamfetamina. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Z interwencji została sporządzona stosowana dokumentacja, która trafi do sądu. Na tym etapie prowadzonego postępowania 49-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje serwis Poradnik Zdrowie: “Metamfetamina (w slangu narkotykowym kryształ, piko), to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków – uszkadza mózg, obciąża serce, prowadzi do występowania psychoz, urojeń, myśli samobójczych, utrudnia gojenie się ran, przyspiesza procesy starzenia się. Uzależnienie od metamfetaminy jest trudne do wyleczenia i niemal zawsze prowadzi do trwałych zmian w układzie nerwowym”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
27 stycznia 2022 11:58

Nie wiem czy to taki “nowy” narkotyk. Metamfetamina była syntetyzowana ponad 100 lat temu, a jako narkotyk jest używana od 60 lat…

Jessie Pinkman
27 stycznia 2022 20:26

Is that you Walt?

Polecane