7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

„Ostry dyżur prawniczy” mec. Lecha Obary za darmo w biurze poselskim Iwony Arent. Wspólnie pomóżmy „frankowiczom”

Olsztyn„Ostry dyżur prawniczy” mec. Lecha Obary za darmo w biurze poselskim Iwony...

„W związku z licznymi pytaniami oraz prośbami o pomoc w zakresie rozwiązywania problemów, dotyczących kredytów „frankowych”, kontynuujemy „Ostry dyżur prawniczy” przy biurze poselskim” – informuje Poseł Iwony Arent.

reklama

Podczas dyżuru prawnicy renomowanej olsztyńskiej Kancelarii Radcy Prawnego Lecha Obary telefonicznie będą odpowiadać na pytania związane z kredytami „frankowymi”.

W środę 26 stycznia 2022 r. w godz. 12-14 będą starali się oni wytłumaczyć, dlaczego dla kredytobiorców bardzo niekorzystne jest zawieranie z bankami ugody przy kredytach z CHF na PLN, do czego banki bardzo zachęcają. Otóż Rada Polityki Pieniężnej, ze względu na inflację, ostatnio sukcesywnie podnosi stopy procentowe dla kredytów złotówkowych.

reklama

Przewalutowanie kredytu frankowego na kredyt złotówkowy powoduje ryzyko wzrostu stóp procentowych w stawce referencyjnej WIBOR jak dla kredytów złotówkowych. Innymi słowy – raty kredytów mogą drastycznie wzrosnąć. Zawierając ugodę pozbawiamy się też możliwości późniejszego występowania z roszczeniami wobec banku.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie

Prawnicy z kancelarii mec. Obary wytłumaczą też, jakie korzyści płyną z wystąpienia do sądu o stwierdzenie nieważności umowy. Wówczas kredytobiorca może uzyskać zaprzestanie spłaty rat kredytu na czas procesu sądowego.

reklama

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się telefonicznie w dniu 26 stycznia 2022 r. w godzinach od 12:00-14:00 pod numerem telefonu:• 723-300-370

Poradnictwo w ramach „Ostrego dyżuru prawniczego” jest nieodpłatne. Szacuje się, iż w Polsce udzielono około 700 tys. kredytów frankowych. Swoje zobowiązania wciąż spłaca ponad 400 tys. osób.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Juliusz Mlecz
25 stycznia 2022 09:47

Panie Obara oby się do pana coś od tej polityczki nie przykleiło. Coś do buta.

ala
25 stycznia 2022 08:45

Ogólnie – kredyty walutowe to był jeden z największych przekrętów bankowych.

Popularne
Ogłoszenia

Senator Lidia Staroń odpowiada na pytania: testament i umowy dożywocia (Poradnik cz. 2)

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie