-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podejrzany o zabójstwo matki 34-latek trafił do aresztu

WiadomościPodejrzany o zabójstwo matki 34-latek trafił do aresztu

Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. Według prokuratury, mężczyzna zadał kobiecie kilkadziesiąt ciosów tępym narzędziem i nożem. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

reklama

Jak poinformował w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie w piątek skierował do miejscowego Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Kamila K. Jest on podejrzany o zabójstwo Anny K. oraz znieważenie jej zwłok.

Według ustaleń śledczych Kamil K. 17 stycznia w jednym z mieszkań w Kętrzynie dokonał zabójstwa Anny K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym, tępokrawędzistym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Następnie, w ciągu kolejnych dwóch dni Kamil K. miał także znieważyć zwłoki Anny K.

Zabójstwo na Zatorzu. Zatrzymano Jakuba M. lat 18, Patryka M. lat 29 i Mateusza L. lat 19
reklama

Sąd Rejonowy w Kętrzynie w piątek rozpoznał wniosek prokuratura i zastosował wobec Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak podał rzecznik SO w Olsztynie, sąd uznał, że w powyższej sprawie zachodzi konieczność zastosowania wobec Kamila K. tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że Kamil K. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów. W tej sytuacji potrzeba zastosowania wobec niego tego najsurowszego środka zapobiegawczego uzasadniona jest grożącą podejrzanemu surową karą. Ponadto, istnieje realna obawa, że pozostając na wolności podejrzany mógłby podejmować próby wpływania na zeznania innych osób. Zachodzi również uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, szczególnie, że po zabójstwie Anny K. ukrywał się przed organami ścigania.

Zabójstwa dokonali taboretem. Jest wyrok w sprawie złej młodzieży z Dobrego Miasta
reklama

Jak potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, Kamil K. był podejrzany o zabójstwo z 2007 roku. Stwierdzono wtedy u niego niepoczytalność i osadzono w szpitalu psychiatrycznym. W kwietniu 2020 roku, na podstawie opinii biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że nie zagraża już bezpieczeństwu pod warunkiem systematycznego leczenia, Sąd Okręgowy w Sieradzu uchylił internację – wyjaśnił rzecznik prokuratury.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Drugi raz dożywocie dla Jacka W. za porwanie i zabójstwo sprzed ponad 20 lat