12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwóch wykonawców chce przebudować skrzyżowanie obwodnicy Olecka

PiszDwóch wykonawców chce przebudować skrzyżowanie obwodnicy Olecka

Dwóch wykonawców wzięło udział w przetargu na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka (warmińsko-mazurskie) w ciągu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655. Najniższą cenę 9,6 mln zł zaproponowała firma Ekodrom z Augustowa, najwyższą – 15,5 mln zł – firma Strabag – podała w czwartek GDDKiA.

reklama

Jak poinformował w czwartek rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki, komisja przetargowa sprawdzi złożone oferty. „W postępowaniu przyjęliśmy dwa kryteria ich oceny. Oprócz ceny, drugim z kryteriów jest termin realizacji” – dodał.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655 na rondo. Zakres zadania obejmuje też budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości około 520 m po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 655, przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową oraz budowę i przebudowę oświetlenia drogowego.

Most na obwodnicy Olsztyna. Kiedy koniec remontu?
reklama

Jak podał Głębocki, celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, tj. pieszych i rowerzystów. Ma się tak stać po przebudowie istniejącego skrzyżowania na rondo. Natężenie ruchu na drodze krajowej uniemożliwia bezpieczne włączanie się do ruchu z wlotów podporządkowanych oraz bezpieczny przejazd. Przebudowa skrzyżowania na rondo wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu poprzez zmniejszenie liczby punktów kolizji w stosunku do skrzyżowania skanalizowanego – wyjaśnili drogowcy.

Zmniejszenie prędkości przejazdu przez skrzyżowanie umożliwi lepszą ocenę sytuacji ruchowej i ułatwi podejmowanie decyzji na wlotach oraz pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych. Dodatkowym powodem przebudowy skrzyżowania jest konieczność zapewnienia bezpiecznego przekraczania drogi krajowej przez pieszych i rowerzystów. W tym celu wykonane zostanie przejście dla pieszych – podał Głębocki.

Most na obwodnicy Olsztyna. Kiedy koniec remontu?
reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Most na obwodnicy Olsztyna. Kiedy koniec remontu?