12 C
Olsztyn
piątek, 26 kwietnia, 2024

Odbył się III Puchar Polski juniorów młodszych. Rywalizowało 144 szablistów, w tym zawodnicy z UKS Hajduczek Olsztyn

OlsztynOdbył się III Puchar Polski juniorów młodszych. Rywalizowało 144 szablistów, w tym...

W Koninie odbył się III Puchar Polski juniorów młodszych. Na planszach w sumie rywalizowało 144 szablistów, w tym zawodnicy z UKS Hajduczek Olsztyn: Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies, Marta Rozmus, Krzysztof Dowgierd i Paweł Zastawny. Był to kolejny centralny turniej, kiedy nie zabrakło olsztyńskich szablistów na podium. Trzecie miejsce wywalczyła Aniela Kozłowska i Krzysztof Dowgierd. Ponadto do czołowej szesnastki turnieju awansowali: Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies i Paweł Zastawny. – Kolejny dobry start naszych szablistów, którzy już przyzwyczaili nas do tego, że kończą zawody na podium. Co cieszy, coraz więcej dzieci przychodzi do nas, by poznać szermierkę. Jestem przekonany, że nasi najlepsi zawodnicy doczekają się godnych następców – uśmiecha się trener i prezes klubu Adam Sobczyk.

Krzysztof Dowgierd w drodze do półfinału pokonał kolejno: Tomasza Rataja (Pałac Młodzieży Katowice) 15:2, Damiana Palkowskiego (Grodziski Klub Szermierczy) 15:4, Bartłomieja Obniskiego (UKS Riposta) 15:4, a w ćwierćfinale Benedykta Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 15:9. W walce o finał musiał uznać wyższość Michała Pardeli (TMS Zagłębie Sosnowiec) 13:15. – Jestem zadowolony ze swojego startu. Od początku czułem się pewnie na planszy, dobrze planowałem strategie na kolejne pojedynki – komentuje Krzysztof Dowgierd.
Paweł Zastawny w play off pokonał: Mikołaja Sadowskiego (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:9, Igora Koczwarę (Pałac Młodzieży Katowice) 15:10, by walkę o ćwierćfinał przegrać z Adamem Kaczmarczykiem (KKSZ Konin) 11:15.

Po fazie grupowej wszystkie szablistki z Hajduczka awansowały do play off. Do półfinału dotarła Aniela Kozłowska, która pokonała: Inez Graupen (KKSZ Konin) 15:5, Maję Konecką (AZS Poznań) 15:9 i Lidię Tabędzką (Grodziski Klub Szermierczy) 15:10. W półfinale uległa Soni Kozaneckiej (Dragon Łódź) 15:4. – Po dłuższej przerwie powoli wracam na plansze. Do optymalnej formy jest jeszcze daleko. Tym bardziej zadowolona jestem z osiągniętego wyniku – mówi Aniela Kozłowska i podkreśla, że w najbliższych tygodniach czekają olsztyńskich szablistów dwa ważne starty w wyższej kategorii wiekowej – Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski juniorów (U20). – Trzeba zapomnieć o tym turnieju i jak najlepiej przygotować się do kolejnych startów – uważa szablistka.
Elżbieta Mejłun po dobrym starcie w fazie grupowej awansowała od razu do drugiej tury play off, gdzie pokonała Julię Mikulską-Bąk (UKS Riposta) 15:11. W walce o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Dominiki Dojlido (UKS 13 Białystok) 11:15. Antonina Dobies wygrała z: Zuzanną Cichoń (AZS Poznań) 15:11, Hannę Skibę (KKSZ Konin) 15:11, by ulec Ewie Wasilewskiej (UKS 13 Białystok) 4:15. Marta Rozmus pokonała Maję Kirpszę (UKS 13 Białystok) 15:4, przegrywając kolejny pojedynek z Emilię Habryn (TMS Zagłębie Sosnowiec) 13:15.
UKS Hajduczek Olsztyn wspierają: Fundacja Orlen, Fundacja Lotto i Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.