fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Warmińsko-mazurskie. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

O silnym wietrze na Warmii i Mazurach w piątek osiągającym w porywach ponad 80 km na godzinę informują synoptycy z IMGW w Białymstoku. Jak podają, silny wiatr będzie utrzymywał się do godzin wieczornych a w porywach może osiągać do 100 km/h.

Komunikat dotyczy całego województwa warmińsko-mazurskiego i powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga, elbląskiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, iławskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, oleckiego, Olsztyna, olsztyńskiego, ostródzkiego, piskiego, szczycieńskiego, węgorzewskiego.

W komunikacie podano, że cały czas wieje wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do nawet 35-45 km/h, porywisty. Do tej pory najwyższe porywy zanotowano głównie w północnych i centralnych powiatach i wyniosły one: Olecko 23,4 m/s (84 km/h), Kętrzyn 23,1 m/s (83 km/h), Mikołajki 21,4 m/s (77 km/h), Nowa Pasłęka 20,5 m/s (74 km/h), Lidzbark Warmiński 19,9 m/s (72 km/h). W innych miejscach porywy osiągały od 55 km/h do 70 km/h.

Czytaj też:  Warmińsko-mazurskie. Z powodu marznącej mżawki miejscami ślisko na drogach
reklama

Silny wiatr będzie się jeszcze utrzymywał do wieczora i w porywach lokalnie może osiągać 90-100 km/h.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama