fbpx
-1 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Do aresztu trafił 24-latek podejrzany o zniszczenie witraży w kościele

reklama

Do aresztu trafił 24-letni mężczyzna, podejrzany o wybicie szyb i zniszczenie witraży w kościele w Ełku (warmińsko-mazurskie). Za chuligańskie zniszczenie zabytku grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak podała w piątek sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, policjanci wytypowali i zatrzymali 24-latka, który miał zniszczyć szyby oraz witraże w kościele w Ełku. Prokurator przedstawił mu zarzuty chuligańskiego uszkodzenia zabytku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali powiadomieni o trzykrotnym zniszczeniu szyb i witraży w zabytkowym kościele w Ełku pod koniec ubiegłego roku i na początku 2022 r. Pod osłoną nocy nieznany mężczyzna dokonał tych zniszczeń, rzucając w okna kamieniami.

reklama

„Policjanci wykonali w tej sprawie szereg czynności dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjnych i na bieżąco weryfikowali zebrane informacje. W wyniku tego wytypowali osobę, która mogła dokonać tych zniszczeń” – wyjaśniła Kuligowska.

Czytaj też:  Ostatnie pożegnanie ratownika medycznego. Całe życie pomagał innym

Policjanci ustalili, gdzie przebywa 24-latek i zatrzymali go w Ełku. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał 3 zarzuty zniszczenia zabytku w sposób chuligański. Podejrzany nie był w stanie podać powodów swojego zachowania. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tys. zł. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 24-latka na 3 miesiące.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP, fot. KPP Ełk

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama