fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Miasto podpisało umowę na budowę zajezdni tramwajowej

reklama

Niemal 89 mln złotych zapłaci ratusz Budimexowi, który wybuduje zajezdnię tramwajową przy ul. Kołobrzeskiej.

Budimex
Zajezdnia ma być wybudowana do sierpnia 2015 roku.

– To ważny kontrakt ze względu na napięty  termin realizacji – ocenił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Wierzę jednak, że solidny partner jakim jest Budimex, dotrzyma wszystkich terminów i na początku sierpnia 2015 roku inwestycja zostanie oddana do użytku.

Przedstawiciele Budimexu zapewniali, że zdążą z budową zajezdni, wskazując też na profesjonalizm oraz doświadczenie podwykonawców, z którymi będą współpracować. Podobnie, jak prezydent miasta, Radosław Górski z Budimexu zwracał uwagę na szybki termin realizacji i apelował do prezydenta o pełną współpracę przede wszystkim w pierwszych etapach realizacji zadania.

reklama

– Potrzeba jest szybka decyzyjność. Wierzę, że dzięki temu zrealizujemy inwestycję w terminie – zapewniał Radosław Górski.

Czytaj też:  Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wyszyńskiego w okolicy stacji paliw BP

Nowa zajezdnia powstanie na terenie obecnej siedziby MPK przy ul. Kołobrzeskiej i będzie mogła pomieścić 18 wagonów. Tramwaje będą wjeżdżać do niej od strony ul. Towarowej. W ramach zadania konsorcjum firm wykona: projekt budowlany i wykonawczy, uzyska pozwolenia na budowę, wykona roboty  budowlane kubaturowe, torowe i trakcyjne oraz zagospodaruje teren przyległy. Jak podkreślał prezydent w 2015 roku minie 50 lat od czasu, gdy zlikwidowano tramwaje w Olsztynie. I zdaniem włodarzy miasta na pewno uczcimy tę rocznicę przejazdem nowymi liniami tramwajowymi.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama