reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Miasto podpisało umowę na budowę zajezdni tramwajowej

OlsztynMiasto podpisało umowę na budowę zajezdni tramwajowej

Miasto Olsztyn podpisało umowę z Budimexem na budowę zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Inwestycja za 89 mln zł ma być gotowa do sierpnia 2015 roku.

Niemal 89 mln złotych zapłaci ratusz Budimexowi, który wybuduje zajezdnię tramwajową przy ul. Kołobrzeskiej.

reklama
Zajezdnia ma być wybudowana do sierpnia 2015 roku.

– To ważny kontrakt ze względu na napięty  termin realizacji – ocenił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Wierzę jednak, że solidny partner jakim jest Budimex, dotrzyma wszystkich terminów i na początku sierpnia 2015 roku inwestycja zostanie oddana do użytku.

Przedstawiciele Budimexu zapewniali, że zdążą z budową zajezdni, wskazując też na profesjonalizm oraz doświadczenie podwykonawców, z którymi będą współpracować. Podobnie, jak prezydent miasta, Radosław Górski z Budimexu zwracał uwagę na szybki termin realizacji i apelował do prezydenta o pełną współpracę przede wszystkim w pierwszych etapach realizacji zadania.

reklama

– Potrzeba jest szybka decyzyjność. Wierzę, że dzięki temu zrealizujemy inwestycję w terminie – zapewniał Radosław Górski.

Nowa zajezdnia powstanie na terenie obecnej siedziby MPK przy ul. Kołobrzeskiej i będzie mogła pomieścić 18 wagonów. Tramwaje będą wjeżdżać do niej od strony ul. Towarowej. W ramach zadania konsorcjum firm wykona: projekt budowlany i wykonawczy, uzyska pozwolenia na budowę, wykona roboty  budowlane kubaturowe, torowe i trakcyjne oraz zagospodaruje teren przyległy. Jak podkreślał prezydent w 2015 roku minie 50 lat od czasu, gdy zlikwidowano tramwaje w Olsztynie. I zdaniem włodarzy miasta na pewno uczcimy tę rocznicę przejazdem nowymi liniami tramwajowymi.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Nowy Punkt Pobrań Diagnostyki już otwarty. Specjalna oferta dla mieszkańców Olsztyna

Diagnostyka zaprasza do nowego punktu na Mochnackiego 13 (nieopodal Mostu Jana, przy sklepie Grosik). Promocyjna oferta na badania trwa.

Dwustopniowa implantacja zębów we Lwowie: klasyczny protokół krok po kroku

Wśród metod odbudowy zębów implantacja dwustopniowa pozostaje najbardziej przewidywalnym i najlepiej przebadanym rozwiązaniem.

Joga – na co pomaga i jak zacząć?

Joga od lat przyciąga osoby, które chcą holistycznie zadbać o swoje zdrowie.

Drugie mieszkanie w cieplejszym klimacie. Jak przygotować się do zakupu?

Myśl o własnym kącie nad morzem pojawia się u wielu osób, które spędziły kilka urlopów w wynajętym apartamencie i zaczęły liczyć, ile płacą za najem w ciągu kilku lat.

Doktor Marek Mikołajczyk ostrzega przed marszem alergicznym u dzieci

Eksperci ze szpitala w Ameryce: które objawy powinny zaniepokoić rodziców?

Lewica zatrzymała się w Olsztynie. Marszałek Czarzasty i Biejat rozmawiali z mieszkańcami

Lewica liczy na większe poparcie. W Olsztynie pokazała swoje priorytety.

Eko-rewolucja przy ul. Sikorskiego. Jak osiedle TEMPO obniży rachunki swoich mieszkańców

Nowoczesne osiedle TEMPO udowadnia, że ekologia i zaawansowana innowacja techniczna mogą iść w parze z wymiernymi korzyściami finansowymi dla mieszkańców.

Faktura wysłana, ale czy poprawnie? Przewodnik po KSeF dla przedsiębiorców

Wysłanie faktury do systemu nie oznacza automatycznie, że dokument został przyjęty i uznany za prawidłowy.

Czy lampa kryształowa pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Minimalistyczny pokój zyskuje najwięcej, gdy przełamiesz go jednym mocnym detalem.

Apartament premium na Mazurach bez remontu? Miejski Las oferuje wykończenie pod klucz

Gotowy apartament w wyjątkowej lokalizacji. Miejski Las łączy luksus, naturę i wygodę.

Pierścionek zaręczynowy – czym kierować się przed zakupem?

Zakup pierścionka zaręczynowego to jedna z tych decyzji, które łączą w sobie emocje, finanse i sporą dawkę praktycznej wiedzy.

Audioriver 2026: 20 lat festiwalu, 3 lata w Łodzi – i wielkie „dziękujemy”

Trzy dni wypełnione muzyką elektroniczną i publika z całej Polski.

Jak śledzić promocje na kawę i nie przepłacać?

Szukanie tańszych ofert pozwala zmniejszyć wydatki na codzienne zakupy spożywcze.

GstarCAD – czy to realna alternatywa dla AutoCAD?

Każdy, kto pracuje z oprogramowaniem CAD dłużej niż kilka lat, prędzej czy później natknął się na temat kosztów licencji AutoCAD.
reklama
reklama