fbpx
-2 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

Za 13,8 mln zł rozbudowana zostanie DK15

reklama

Za 13,8 mln zł rozbudowana zostanie droga krajowa nr 15 w miejscowości Rożental (woj. warmińsko-mazurskie). Nowe rozwiązania mają uspokoić ruch oraz poprawić bezpieczeństwo podróżujących i pieszych – podał w środę rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki.

Zakres prac będzie obejmował m.in. podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś. Przebudowane na rondo zostanie skrzyżowanie DK15 z drugim (od strony Ostródy) wjazdem do Rożentala, natomiast zlikwidowane zostanie skrzyżowanie DK15 z drogą powiatową nr 1214N (na odcinku Rożental-Grabowo). Droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej.

Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Brodnicy.

reklama

W ramach inwestycji zbudowana zostanie droga (po jednym pasie w każdym kierunku), a istniejące zatoki autobusowe (wraz z peronami i dojściami) zostaną odtworzone. Powstaną też chodniki oraz przejścia dla pieszych wraz z odpowiednim oświetleniem. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy.

Czytaj też:  Nowa droga łącząca województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie

Dojazd z miejscowości Rożental do DK15 możliwy jest poprzez dwa skrzyżowania, które oddalone są od siebie o 300 m. Przy braku odpowiedniej ostrożności ze strony kierowców, na skrzyżowaniach zdarzają się kolizje z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej.

Jak podali drogowcy, inwestycja wpłynie na uspokojenie ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej nr 15 oraz na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

źródło: PAP