fbpx
3 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Przekroczył prędkość na al. Sikorskiego o 50 km/h. Stracił prawo jazdy oraz… 1500 zł

reklama
reklama

Utrata praw jazdy oraz mandaty w wysokości 1500 złotych. Takie konsekwencje poniosło dwóch kierowców którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe przepisy zaostrzające kary za wykroczenia drogowe.

Od 1 stycznia 2022 roku weszły nowe przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości.  To kolejna zmiana w ostatnich miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Przypomnijmy- nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. Również tych tragicznych w skutkach. Dlatego policjanci olsztyńskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy stosują się do ograniczeń dozwolonej prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym.
Tylko wczoraj w ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich zatrzymany został na ul. Sikorskiego w Olsztynie. Drugi- w m. Ruszajny (gm. Barczewo). Obaj kierowcy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1500 złotych.

Czytaj też:  Palma poszła z dymem. Podpalaczy nagrała kamera monitoringu
reklama

Policjanci przypominają

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

źródło: KMP Olsztyn