fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Pociąg relacji Szczecin-Olsztyn uderzył w samochód osobowy na przejeździe kolejowym

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Pociąg relacji Szczecin-Olsztyn uderzył we wtorek wieczorem w samochód osobowy na przejeździe kolejowym w Rudzienicach (woj. warmińsko-mazurskie) – poinformowała policja. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał; kierująca autem zdążyła opuścić pojazd.

Jak podała policja, pociąg Intercity relacji Szczecin Główny – Olsztyn Główny uderzył w tył osobowego auta na przejeździe kolejowym w Rudzienicach koło Iławy.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że 61-latka z nieustalonej przyczyny zjechała na torowisko i jej auto zawisło na torach. Próbowała przez kilka minut zjechać, ale nie udało się. Kiedy zobaczyła, że zamykają się rogatki, wyszła z pojazdu, dzięki czemu przeżyła” – powiedziała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

reklama

Zdaniem policjantki, kierująca prawdopodobnie pomyliła tory z drogą, bo z nagrania monitoringu wynika, że na przejeździe kolejowym włączyła kierunkowskaz, jakby chciała skręcić na pobliską drogę krajową nr 16.

Czytaj też:  Zablokowana "szesnastka" między Mrągowem a Sorkwitami
reklama

61-latka podróżowała sama, nic jej się nie stało, ale po zdarzeniu była w szoku. Tył samochodu został kompletnie rozbity. „Nie mamy też informacji, aby ktokolwiek z osób jadących pociągiem został poszkodowany” – zaznaczyła funkcjonariuszka.

Na miejsce zdarzenia pracują nadal policjanci pod nadzorem prokuratora. Postępowanie ma być prowadzone w kierunku stworzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Więcej zdjęć na infoilawa.pl

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama