fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Potrącenie na ul. Bartąskiej. Kierowca dostał 10 punktów i mandat 2500 zł

reklama
reklama

Policjanci pracowali wczoraj (03.01)na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Bartąskiej i Złotej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 55-letni kierujący osobowym fordem potrącił 37-łatkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych.

Na szczęście kobieta nie doznała poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że oboje byli trzeźwi. Ostatecznie 55-latek zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Przypominamy, że od 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia drogowe. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi przepisami na stronie Sejmu.

Czytaj też:  Przy Warmia Tower najpierw uderzył w radiowóz, a potem w latarnię
reklama

źródło: KMP Olsztyn