fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Nowe informacje o pierwszej pacjentce z Omikronem. Czy zaraziła otoczenie?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

„Pacjentka zakażona koronawirusem, wariantem omikron, swoim odpowiedzialnym zachowaniem nie zakaziła otoczenia” – poinformował szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko. Dodał, że pacjentka czuje się już dobrze.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował, że pacjentka zakażona omikronem przyjechała do woj. warmińsko-mazurskiego przed Bożym Narodzeniem z Wielkiej Brytanii.

„Pacjentka czuła się źle, więc nie pojechała do rodziny, ale zatrzymała się w pustym mieszkaniu i poddała izolacji” – powiedział Dzisko.

reklama

„Zbadaliśmy rodzinę pacjentki, nie są zakażeni” – podkreślił Dzisko. Dodał, że zakażona omikronem pacjentka czuje się już dobrze.

reklama

We wtorek resort zdrowia poinformował, że w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano we wtorek 536 przypadków kolejnych zakażeń koronawirusa.

Dzisko poinformował, że dzięki nauce zdalnej wygasły ogniska szkolne i obecnie służby sanitarne notują zakażenia domowe. „Niestety tendencja zakażeń jest wzrostowa” – przyznał Dzisko.

Czytaj też:  Udzielała narkotyki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi jej 10 lat odsiadki

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, kobieta przyjechała autem z Anglii do rodziny w powiecie giżyckim.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama