fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Napadli na Media Markt w Olsztynie. Zamknięto sklep

reklama

Przed sądem odpowie 27- latek i jego 29- letni kolega, którzy w minionym tygodniu dokonali kradzieży sprzętu elektronicznego o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Jak się okazało, mężczyźni mają na sumieniu również kradzieże na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego.

*nagranie z zatrzymania

Sprawa rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, kiedy policjanci zostali wezwani do Media Markt w Olsztynie. Pracownicy sklepu ujęli wówczas dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej dwukrotnie dokonali kradzieży sprzętu o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. Mężczyźni wynosili ze sklepu drony, słuchawki, kamery sportowe oraz laptopy. Zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Aby schwytać rabusiów zamknięto sklep. Nikt nie mógł do niego wejść ani wyjść. Złodzieje zrozumieli, że znaleźli się w pułapce. Doszło do agresywnego zachowania. Na szczęście szczęście szybko zjawiły się dwa patrole policji.

reklama

29 i 27- latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mają na swoim sumieniu również kradzieże na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. Ich łupem padły perfumy, artykuły przemysłowe oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych.

Czytaj też:  Poszedł z kobietą do przebieralni w Galerii Warmińskiej. Wyszedł cały spocony. Nagrały ich kamery

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów kradzieży sprzętu elektronicznego, artykułów przemysłowych oraz perfum o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks Karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie rabunku została zatrzymana również młoda kobieta, ale nie postawiono jej żadnych zarzutów.

źródło: KMP/TKO