fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Niektóre miasta w regionie organizują imprezy sylwestrowe, ale nie Olsztyn

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Z powodu ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19 większość miast w woj. warmińsko-mazurskim zrezygnowała w tym roku z organizacji imprez sylwestrowych. Nowy Rok przywitają wspólnie w plenerze mieszkańcy m.in. Bartoszyc, Kętrzyna i Lidzbarka.

W Olsztynie w sylwestrowy wieczór miasto nie zaplanowało ani koncertów na powietrzu, ani pokazów laserowych czy widowisk pirotechnicznych. „W związku ze wzrostem zakażeń związanych z czwartą falą pandemii COVID-19 nie chcemy skupiać w jednym miejscu dużej grupy osób. Tym bardziej, że podczas takich wydarzeń jak impreza sylwestrowa trudno zadbać o obostrzenia sanitarne” – przekazała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna Marta Bartoszewicz.

Jak dodała, to – w połączeniu z trudną sytuacją finansową miasta – sprawiło, że nie zdecydowano się w tym roku na organizację miejskiej zabawy sylwestrowej.

reklama

Specjalne wydarzenia przygotowały natomiast dla publiczności niektóre olsztyńskie instytucje kulturalne.

reklama

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędą się w piątek dwa koncerty „Gali Sylwestrowej”. Orkiestrą symfoniczną dyrygował będzie Rafał Kłoczko, a jako soliści wystąpią Joanna Woś (sopran) i Marcin Bronikowski (baryton). Jak zapowiedziano, słuchacze będą mieli okazję wysłuchać wszystkiego, „co w muzyce operowej i operetkowej najbardziej zabawne, wzruszające i pobudzające do szczerych łez”.

Czytaj też:  Podpalił dom wielorodzinny z ludźmi w środku

W sylwestrowy wieczór na scenie olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza odbędzie się premiera spektaklu „Zezowate Szczęście Jana Piszczyka”, w reżyserii Rudolfa Zioło. Według zapowiedzi, to przewrotny portret polskiego oportunisty-pechowca, który w ślepym dążeniu do uznania przez przełożonych traci zdrowy rozsądek; Piszczyk tak desperacko stara się przypodobać, że aż ląduje w kolejnych tarapatach.

Miejski sylwester odbędzie się m.in. w Bartoszycach, gdzie zapowiedziano koncert i pokaz fajerwerków. W Kętrzynie mieszkańcy będą bawili się przed ratuszem przy piosenkach zespołu Loka. W Mrągowie odbędą się pokazy laserowe. W Lidzbarku Welskim zaplanowano „Sylwester pod gwiazdami”, z muzyką na żywo i karaoke.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama