fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

W świąteczny wieczór 22-latek siekierą zniszczył drzwi i chciał spalić dom

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Najbliższe trzy miesiące 22-letni mieszkaniec Braniewa spędzi w więziennej celi, po tym jak w grudniowy świąteczny wieczór zakłócił spokój małżeństwa seniorów. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany zniszczył siekierą drzwi i szyby w domu pokrzywdzonych, a także groził im spaleniem dobytku. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz funkcjonariuszy i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 22-latka.

Chwile grozy przeżyło małżeństwo seniorów z Braniewa w nocy z 25/26 grudnia 2021r. Wtedy też policjanci zostali powiadomieni, że do ich drzwi dobija się pewien młody mężczyzna. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca wdarł się na posesję, uszkadzając bramkę, a następnie zaczął dobijać się siekierą do drzwi wejściowych i uszkodził również okno. Mężczyzna odgrażał się też seniorom, że spali ich budynek. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Gdy parę minut później policjanci dojechali pod wskazany adres i upewnili się, że małżeństwu nic już nie grozi, ponieważ napastnik uciekł, ruszyli w ślad za uciekinierem. Do domu seniorów wysłano także grupę dochodzeniowo-śledczą celem przeprowadzenia oględzin i zabezpieczenia śladów.

Czytaj też:  Obsługa interesantów przede wszystkim on-line
reklama

Agresywny mężczyzna ukrywał się przed policjantami, jednak ci nie dawali za wygraną i uparcie dążyli do zatrzymania podejrzanego. Doszło do tego w poniedziałek (27.12.2021). Zatrzymany 22-latek został doprowadzony przez kryminalnych do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W środę (29.12.2021) w braniewskim sądzie zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące 22-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o dwa przestępstwa – zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb wobec pokrzywdzonych.

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama