18 C
Olsztyn
piątek, 19 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zapadło postanowienie ws. dezertera Emila Cz. Prokuratura podjęła decyzję

WiadomościZapadło postanowienie ws. dezertera Emila Cz. Prokuratura podjęła decyzję

Za Emilem Cz., żołnierzem, który uciekł za granicę RP, został wystawiony list gończy – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

reklama

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Warszawie list gończy mógł zostać wydany po tym, jak sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Emila Cz. „List gończy został wydany w poniedziałek” – podkreśliła prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Z kolei prezes Wojskowego Sądu Garnizonowego w Olsztynie ppłk Krzysztof Baranowski poinformował, że „23 grudnia zapadło postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Emila Cz. Postanowienie jest nieprawomocne”.

reklama

W zeszłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała, że postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec Emila Cz. wydał Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ w Białymstoku.

Szef MON: woj. warmińsko-mazurskie jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa ojczyzny

Wydane postanowienie dotyczy przedstawienia zarzutu z art. 339 § 3 kodeksu karnego. Chodzi o dopuszczenie się kwalifikowanej postaci przestępstwa dezercji zagrożonego karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Z ustaleń śledczych wynika, że st. szer. Emil Cz. pełnił służbę w okolicach przejścia granicznego z Białorusią w miejscowości Narewka, ale 16 grudnia „opuścił wyznaczony posterunek i w celu trwałego uchylania się od pełnienia służby wojskowej uciekł za granicę Polski na terytorium Republiki Białorusi”.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×