fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Bibliotekarze i kadra UWM nagrali autorskie pastorałki

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Bibliotekarze z Multicentrum w Olsztynie przygotowali na Boże Narodzenie autorską „Pastorałkę żołądkową”, zaś kadra Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nagrała swoim studentom – i wszystkim wyższym uczelniom w kraju – pastorałkę „Kortowskie święta”.

Nagrania obu pastorałek można zobaczyć w mediach społecznościowych tych instytucji tj. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

Bibliotekarze nagrali pastorałkę dotyczącą legendarnego świątecznego obżarstwa. „Barszczyk czerwony dla męża od żony, przez męża dla żony król karp usmażony, sałatki jarzynowej ilości przemysłowe” – śpiewają wyliczając kolejne świąteczne przysmaki, wśród których nie brakuje ani śledzi, ani klusek z makiem, ani kompotu z suszu.

reklama

Autorem „Pastorałki żołądkowej” utrzymanej w klimacie piosenek kabaretowych jest Mateusz Cwaliński, a piosenka jest ilustrowana animowanym teledyskiem.

Zgoła inną, utrzymaną w klimacie pop, piosenkę „Kortowskie święta” nagrała kadra Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Muzykę skomponował kompozytor, aranżer i dyrygent dr Tomasz Szymuś z Instytutu Muzyki, a autorem tekstu jest stale współpracujący z nim Bartosz Wąs.

Czytaj też:  Kortowski Mikołaj rekordowo hojny

„Radujmy się, niech precz ucieka chandra, moc życzeń wszystkim wokół śle uczelni kadra. Moc tęgich głów w ten czas Narodzin Bożych, gwiazdowy prezent wprost ze snów – sesja nadchodzi!” – śpiewają władze uczelni z rektorem prof. Jerzym Przyborowskim na czele. W teledysku śpiewająca kadra uczelni jest ubrana w uczelniane bluzy i mikołajowe czapki.

„Piosenka to życzenia od władz Uniwersytetu i dziekanów dla wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale także dla innych uniwersytetów i szkół wyższych” – powiedział o niej dyrygent i dziekan Wydziału Sztuki prof. Benedykt Błoński. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama