15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Studenci Wydziału Lekarskiego UWM podarowali uśmiech na święta

OlsztynStudenci Wydziału Lekarskiego UWM podarowali uśmiech na święta

Dzięki studentom Wydziału Lekarskiego UWM święta małych pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie będą wesołe. Do dzieci trafiły zabawki kupione dzięki akcji „Miś pod szpitalną choinkę”.

reklama

Akcję co roku organizuje olsztyński oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Poland, do którego należą studenci Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UWM. Jej celem jest wsparcie małych pacjentów trafiających do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Do akcji włączają się również wykładowcy z Collegium Medicum.

W tym roku koordynatorki Olga Chorąży i Emilia Szymborska, studentki III r. kierunku lekarskiego, zorganizowały licytację wielu ciekawych i oryginalnych przedmiotów. Można było np. zdobyć bombki podpisane przez wykładowców Wydziału Lekarskiego, zdjęcia z autografami Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, ręcznie wykonaną biżuterię, ceramikę, ciastka domowego wypieku, a nawet wylicytować sesję fotograficzną lub lot samolotem, pilotowanym przez prof. Sergiusza Nawrockiego, prorektora ds. Collegium Medicum.

reklama

– Akcja jest organizowana już od 11 lat, a licytacja od 2 lat. W tym roku rozpoczęliśmy ją 22 listopada. Zawsze celem jest wsparcie szpitala dziecięcego w Olsztynie, zawsze też wspierają nas wykładowcy z Collegium Medicum. W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się lot samolotem – mówi Olga Chorąży, jedna z koordynatorek.

W tegorocznej akcji „Miś pod szpitalną choinkę” studentom udało się zebrać ponad 7 tys. zł. Za tę kwotę kupili zabawki dla dzieci przebywających na oddziałach szpitala.

Olga Chorąży od 2 lat koordynuje licytację. Włączyła się w działania IFMSA Poland, bo, jak twierdzi, chce na studiach robić coś więcej, niż tylko studiować. Nie wie jeszcze, jaką specjalizację wybierze – interesuję się na razie psychiatrią dziecięcą – dodaje.

reklama

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane