fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Spowodował kolizję, ale tego nie zauważył. Był tak pijany

reklama

Pijani za kołkiem to realne zagrożenie na drogach. Tylko wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch kolizji drogowych w których sprawcami byli kierowcy na „podwójnym gazie”.

W środę (22.12.2021r.) około godz. 16:00 na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Pstrowskiego w Olsztynie kierujący hyundaiem podczas ruszania na wzniesieniu nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego uderzył w stojący za nim pojazd. Mężczyzna nie zareagował jednak na uderzenie i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca uszkodzonego auta pojechał za nim i zatrzymał go na pobliskim parkingu. Jak się okazało kierujący hyundaiem był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila. 65- latek stracił już swoje prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

reklama

Ponad 2,5 promila w swoim organizmie miał także 30- letni kierowca nissana, który spowodował kolizję na terenie gm. Świątki. Jak się okazało, 30- latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jechał z 15- letnią pasażerką, która również znajdowała się pod wpływem alkoholu, Badanie nastolatki na zawartość tej substancji w organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Oboje trafili do szpitala na obserwację.

Czytaj też:  Przywrócono ruch pociągów

źródło: KMP Olsztyn