fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Mistrzostwa Europy odbędą się w Olsztynie!

reklama

Doskonałe wieści napłynęły do naszego miasta z Europe Triathlon oraz Polskiego Związku Triathlonu. Pod koniec maja – pierwszy raz w Polsce – będziemy gościć Mistrzostwa Europy w Triathlonie.

Olsztyn będzie gospodarzem zawodów, które zostaną rozegrane na dystansie super sprinterskim. To oznacza, że sportowcy pokonają dystans 0,6 km płynąc, 15 km jadąc rowerem oraz będą mieć do przebiegnięcia trzy km.

– Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem – powiedział prezes Polskiego Związku Triathlonu, Paweł Jarski.

reklama

Zawody w Olsztynie to rywalizacja m.in. w kategoriach Elity, U23 i Juniorów. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel stanie się również areną zmagań paratriathlonistów, którzy będą walczyli o tytuł Mistrzów Europy na dystansie sprinterskim oraz zawodników zawodników Age-Group.

Czytaj też:  Przez 7 lat ukrywał się przed sprawiedliwością. Mieszkał w... lesie

– Jesteśmy dumni, że będziemy mogli zorganizować imprezę tej rangi – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. – Co zdecydowało? Na prewno świetna infrastruktura w CRS Ukiel i przyjazne środowisko naszego miasta.

Zmagania o mistrzostwo Europy będą piątymi międzynarodowymi zawodami w triathlonie, jakie zostaną rozegrane w naszym mieście. Natomiast już dziesiąty raz Olsztyn będzie gościć sportowców startujących w cyklu Elemental Tri Series.

Widowiskowa rywalizacja została zaplanowana na 27-29 maja 2022 roku.

źródło: UM Olsztyn