fbpx
-5 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Kortowski Mikołaj rekordowo hojny

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia samorząd studencki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przekazał prezent Patrykowi Laskowskiemu, studentowi Wydziału Humanistycznego. Za sprawą akcji Kortowski Mikołaj, w czasie której zebrano ponad 44,5 tys. zł, Patryk będzie mógł spełnić swoje marzenie. I, co ważne, jak już to zrobi, nie zapomni się swoim szczęściem podzielić z innymi.

Co roku Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM decyduje o tym, kto zostanie obdarowany funduszami pochodzącymi z koleżeńskiej zbiórki odbywającej się przed Świętami Bożego Narodzenia Akcja Kortowski Mikołaj prowadzona jest z myślą o studentach, którzy są w trudnej sytuacji. Tym razem, w ósmej edycji wydarzenia, szczęście uśmiechnęło się do zaangażowanego społecznie studenta historii i wojskoznawstwa.

Jako osoba chorująca na miopatię wrodzoną i zmagająca się z obniżonym napięciem mięśniowym, Patryk Laskowski porusza się na wózku. Jego osłabione ręce wymagały wsparcia i odpoczynku, dlatego marzeniem studenta był napęd elektryczny do wózka. Urządzenie pozwoli Patrykowi bardziej komfortowo poruszać się np. po chodnikach. Co ważne, ułatwi mu także realizowanie pasji. – Od roku jestem operatorem drona i teraz pracuję nad takim małym lokalnym projektem – mówił Patryk w rozmowie z Piotrem Szaurem z Radia UWM FM. – Dzięki napędowi jestem w stanie dojechać w miejsca, do których nawet bym nie pomyślał, że jestem w stanie dotrzeć.

reklama

Odbierając od przedstawicieli RUSS symboliczny czek na kwotę 44 572 zł, Patryk przyznawał, że zaskoczyła go hojność wspólnoty akademickiej i innych osób, które postanowiły pomóc Kortowskiemu Mikołajowi. Biorąc udział w internetowych licytacjach, przeznaczając na nie wartościowe przedmioty czy dorzucając jakąś kwotę do puszki, z którą przedstawiciele samorządu wędrowali po różnych miejscach w Kortowie, ludzie dali wyraz swojej solidarności.

Czytaj też:  Studenci i wykładowcy nie przestrzegają reżimu sanitarnego? Władze UWM zarzekają się, że nic nie wiedzą
reklama

Rekordowa kwota znacznie przekracza cenę przystawki elektrycznej do wózka inwalidzkiego, o której marzył Patryk. Zdecydował on więc, że środki ze zbiórki, które zostaną na jego koncie po kupnie urządzenia, przeznaczy na cele charytatywne. – Chcę z całego serca mocno podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję – mówił Patryk. – Miejmy nadzieję, że uda nam się za rok uzbierać jeszcze większą kwotę na pomoc komuś innemu.

Nadzieję Patryka podzielają też przedstawiciele samorządu. Piotr Wałejko, przewodniczący RUSS UWM, już teraz zapowiada, że Kortowski Mikołaj za rok znów ruszy w trasę po Kortowie, wypatrując nie tylko tych, którym potrzeba odrobinę pomocy, ale i tych, którzy będą chcieli ją zaoferować. Szef samorządu studenckiego przyłączył się do podziękowań Patryka oraz pogratulował swoim koleżankom i kolegom, którzy zajęli się organizacją akcji. – To była pełna mobilizacja społeczności akademickiej: ludzi dobrej woli, którzy postanowili razem z nami, ramię w ramię, wspierać Patryka – mówił Piotr Wałejko.

źródło: UMW

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama