-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przed świętami dostępne dla ruchu 50 km dwujezdniowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk

WiadomościPrzed świętami dostępne dla ruchu 50 km dwujezdniowej S7 na odcinku Napierki...

Od środy kierowcy mogą już podróżować dwujezdniową drogą ekspresową S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic Pawłowa przed Płońskiem – podała GDDKiA. Łącznie przed świętami zostanie udostępniony ok. 50-kilometrowy fragment nowej dwujezdniowej trasy.

reklama

„W ciągu dwóch dni udostępnimy do ruchu ok. 50 km dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk. Od dziś kierowcy podróżują już dwujezdniową S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. Jutro ominą Mławę i nowym przebiegiem S7 dojadą do węzła Strzegowo Północ” – przekazał rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Zakończenie wszystkich prac ma nastąpić przed wakacjami w przyszłym roku.

reklama

Od środy kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od węzła Strzegowo Północ do okolic Pawłowa. Dalej na południe – na odcinku o długości ok. 7 km od Pawłowa do Cieciórek – korzystają z dróg zbiorczych. W tym miejscu, przy dużym natężeniu ruchu, należy się spodziewać potencjalnych utrudnień. Od tego miejsca do Płońska można dojechać nową jezdnią drogi ekspresowej.

GDDKiA wybrała firmę do dokumentacji rozbudowy DK 51

Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej, częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa kierowcy dojadą dwujezdniową drogą ekspresową.

reklama

„W rezultacie kierowcy będą mieć do dyspozycji około 50 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 km z ruchem po jednej jezdni oraz ok. 7 km drogami zbiorczymi” – wyjaśnił Głębocki.

Ruch po udostępnionych obecnie odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jednojezdniowych.

Udostępnienie kierowcom przed świętami dwujezdniowych fragmentów „siódemki” ma ułatwić podróż między Trójmiastem a Warszawą. Nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac. Terminy oddania drogi do użytku w pełnym zakresie przewidziane są na drugi kwartał 2022 roku.

Łoś stał na drodze i lizał sól, postawił na nogi policję

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km). Jest ona realizowana w systemie Projektuj i buduj.

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 r., natomiast na odcinku Napierki – Mława wiosną 2020 r. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i będzie dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami 11,5 tony na oś. Łączny koszt inwestycji wynosi 1,6 mld zł.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mirek
23 grudnia 2021 05:46

A za rudego Niemca nie dało się nic wybudować

Popularne

Łoś stał na drodze i lizał sól, postawił na nogi policję