reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bał się mafii i schował pieniądze przy śmietniku. Stracił fortunę

EłkBał się mafii i schował pieniądze przy śmietniku. Stracił fortunę

Oszukany metodą „na policjanta” 76-letni mieszkaniec Ełku stracił 110 tys. zł – podała w środę warmińsko-mazurska policja. Po telefonie od fałszywej funkcjonariuszki pozostawił pieniądze przy śmietniku i w kontenerze na piasek do posypywania chodników.

reklama

Według policji na numer stacjonarny seniora z Ełku zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Twierdziła, że prowadzone są policyjne działania „przeciwko mafii”, które mają uchronić go przed utratą oszczędności.

„Rozmówczyni była bardzo przekonująca. Żeby ocalić pieniądze, nakazała pobrać je z banku. Niestety, 76-latek uwierzył w przedstawioną historię. Z dwóch swoich kont wypłacił w sumie 110 tys. zł” – przekazali śledczy.

reklama

Zgodnie z telefonicznymi instrukcjami mężczyzna zostawił część pieniędzy w reklamówce przy śmietniku, a część w pojemniku na piasek do posypywania chodników.

Policja przypomina, ze funkcjonariusze nigdy nie proszą ludzi o wypłatę ani przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Nie informują też obywateli o działaniach prowadzonych wobec oszustów.

reklama

„Jeśli ktoś dzwoni informując, że środki zgromadzone na twoim koncie są zagrożone, rozłącz się i skontaktuj ze swoim bankiem w celu potwierdzenia informacji. Pod żadnym pozorem nie wypłacaj pieniędzy i nie przekazuj ich nieznanej osobie” – apeluje policja.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×