fbpx
-2 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Nadchodzi śnieg i siarczysty mróz

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Największego śniegu i najsilniejszego mrozu mogą się spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich oraz Pomorza, Warmii i Mazur – wynika z prognozy przygotowanej dla przez synoptyka IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najzimniej będzie nocą w dolinach karpackich do -14 st., a po nocnych opadach śniegu przybędzie o 6 cm w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Wtorkowy poranek przyniesie śnieg zarówno w rejonach podgórskich, jak również na terenie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. „W rejonach podgórskich pokrywa śnieżna może osiągnąć do 5 cm” – prognozuje synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

„Porywisty wiatr prognozujemy w południe na obszarze północnym oraz północno-wschodnim” – stwierdziła. „Temperatura będzie się wahać od 3 st.C lokalnie nad morzem do -5 stopni w dolinach karpackich. W centrum nie powinna przekroczyć -2 st.C” – wskazała.

reklama

Zgodnie z prognozą IMGW wieczorem nastąpi spadek temperatury. „Wieczorem na północnym wschodzie temperatura wyniesie -7 st. Celsjusza, -4 stopnie odnotujemy w centrum, zaś 0 st.C będzie na zachodzie” – stwierdziła synoptyk IMGW.

Czytaj też:  Warmińsko-mazurskie. Silny mróz jeszcze przez kilka godzin
reklama

„W ciągu nocy na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 cm pokrywy śnieżnej” – przewiduje synoptyk IMGW.

Tomczuk wskazuje, że w nocy „najzimniej powinno być w dolinach karpackich, gdzie temp. sięgnie do -14 st.C, z kolei do -12 stopni na Suwalszczyźnie, cieplej w centrum -5 st.C oraz na krańcach zachodnich do -2 stopni”.

Najcieplej powinno być w nocy nad morzem, gdzie temperatura może osiągnąć zera st. Celsjusza.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama