fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Policjant złapał sąsiada, który okradł mu piwnicę

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policjant wracając do domu na gorącym uczynku złapał sąsiada, który okradł mu piwnicę, Sąsiadowi-złodziejowi pomagali 14- i 16-latek, którzy nie wiedzieli, że uczestniczą w kradzieży.

Policjant z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) wracając wieczorem do domu, gdy wchodził do klatki schodowej zobaczył sąsiada, który razem z dwoma nastolatkami wynosił rzeczy z piwnicy. Policjant spojrzał na te przedmioty i wydały mu się znajome. Były to: silnik elektryczny, wędka z kołowrotkiem oraz prostownik samochodowy.

„Policjant zorientował się, że są to rzeczy należące do niego i do jego ojca, które przechowywali w piwnicy” – poinformowała policja i dodała, że policjant zawrócił i zatrzymał wszystkich trzech mężczyzn, po czym wezwał patrol.

reklama

14- i 16-latek, którzy wynosili rzeczy z piwnicy twierdzili, że pomagali znajomemu w sprzątaniu. Policja potwierdziła, że rzeczywiście tak było. „W pewnym momencie sąsiad policjanta wpadł na pomysł, że wyrwie drewnianą dyktę zabezpieczającą w drzwiach wejściowych do piwnicy sąsiada i sprawdzi, co w niej przechowuje. Kiedy zobaczył, że są tam rzeczy, które można sprzedać w lombardzie, postanowił je ukraść. Wtedy przyszli do niego nastoletni znajomi, których poprosił o pomoc w sprzątaniu. Powiedział im, że chce pozbyć się niepotrzebnych rzeczy” – podała policja.

Czytaj też:  Kryminalni zatrzymali małżeństwo. Za taki biznes grozi im dwa lata więzienia
reklama

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i zabrania przedmiotów o łącznej wartości 1450 zł. Sąsiadowi policjanta grozi do 10 lat więzienia.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama