fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Covid-19. To jest najbardziej typowym symptomem wariantu Omikron

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Naukowcy uważają drapanie w gardle za typowy symptom wariantu koronawirusa Omikron – podaje w piątek brytyjski „Independent”.

Według Światowej Organizacji Zdrowia pojawienie się przypadków Omikrona zostało odnotowano już w 77 krajach i jest to wariant, który rozprzestrzenia się szybciej niż inne.

W porównaniu z wcześniejszymi wariantami koronawirusa, wyniki badań wskazują, że Omikron wywołuje mniej poważnych objawów. Jednakże osoby zakażone Omikronem mają jeden wspólny symptom – drapanie w gardle. Poprzednie warianty wywoływały u zakażonych ból gardła.

reklama

Doktor Ryan Noach, dyrektor generalny południowoafrykańskiego ubezpieczyciela zdrowotnego Discovery Health, oświadczył, że lekarze zaobserwowali nieco inny zestaw objawów wśród osób, które zakaziły się Omikronem. Najbardziej typowym symptomem jest drapanie w gardle, następnie nieżyt nosa, suchy kaszel i ból mięśni w dolnej partii pleców.

Czytaj też:  PILNE! Prezydent Duda podjął decyzję ws. "lex TVN"
reklama

Z doktorem Noach zgadza się brytyjski ekspert John Bell. W wywiadzie dla Radia BBC stwierdził jednak, że wiele charakterystyk Omikrona wymaga dalszych badań. Według Bella, pewne jest jedynie, że Omikron bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Nowy wariant jest dwu- lub trzykrotnie bardziej zakaźny niż wariant Delta. Także stopień przebiegu choroby musi jeszcze zostać oszacowany.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama